top of page

Česka republika byla přejmenovana?

Kura, ani sem si teho nevšimnul, že nam přejmenovali republiku.

Je pravda, že nazev Česko nezněl nikdy moc libozvučně. Československo, to mělo zvuk. V cizině stejně všeci řikaju, že sem z Československa, bo Česko, to nikdo nevi, co to vlastně je. Ale zas je lepši řikat, že su z Česka, než posluchat pitomce, keři s važnym gzychtem tvrdi, že žijou v Čechach.

„Tak zme přejeli hranice ze Slovenska do Čech…“ zni často vyjadřeni těchto idyjotu. Ne, synku, ze Slovenska si přijel do Slezska nebo na Moravu. Hodonin, Břeclav, Brno, Mistek, to nesu česka města. To su moravska města. Ani ten Česky Těšin neni česky, ale slezsky. Ale slezsky se jmenovat nemože, bo ve slezsku leži aji ten Těšin za řeku, ten, co nam před sto rokama ukradli Polaci. Ale to je zas jiny přiběh.

Tuž když se vam Česko nelibi, použivejte cely nazev – Česka republika. Existuje ovšem jeden spolek, keremu se asi ani Česko, ani Česka republika nelibi. Ten spolek dostava od Česke republiky nemale prostředky, ale stydi se reprezentovat tuto republiku na dresach a stydi se dokonce použivat spravne nazvy teto republiky. Nejdřive přestal použivat na dresach velky znak, kery obsahuje jak českeho lva, tak moravsku a slezsku orlicu. Misto teho namaloval reprezentantum na dresy jakusik zpazgřivenu slepicu, před keru utika potkan. Od te doby se dresum přezdiva „kura honi ščura“.

No a fčil temu ten spolek futbalistu nasadil korunu. Přejmenoval našu republiku. Bez vědomi občanu, parlamenta aji prezidenta.

Od fčilška zme Ceskarepre.

Pambuch s nama. To už aji ten Protektorat zněl lip.

Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page