top of page

Dalši ostuda spravce Fialy

Tak se nam pan Nutella, spravce Česke republiky, vratil z Ameryky a hned zrobil další ostudu. Za mořem panačkoval před dědkem, kery si přal vidět blazna, co v době valek vedenych dronama chce nakupit nesmyslně velke a předražene letajici šroty, kere byly efektyvni možna tak v době, kdy Ameryka napadla Irak.


Fčil se Nutella potkal v Praze z minystrem zahraniči Azerbajčanu a rozplyval se nad tym, že se pry už brzo zbavime zavislosti na ruske ropě. Na svojim Twitru napsal: „Ázerbájdžánská ropa loni pokryla více než čtvrtinu české spotřeby a jsme tak druhým největším odběratelem této ropy v EU. I díky tomu se můžeme rychle zbavovat závislosti na Rusku.“Nevim, jestli už je fakt tak zapomětlivy, anebo je navedeny. Ukončeni zavislosti na ruske ropě přece už vyhlasil vloni. Od te doby kupujeme demokratyzovanu ropy z jinych nedemokratyckych statu, ale to nevadi.

A co Arménie?


Masochistum, keři sleduju profil teho Brňaka, dočasně nainstalovaneho jako spravce Česke republiky, ovšem neuniklo, že nezminil jinu věc. Když už je naš spravce takym velky bojovnikem za humanytu, nakupuje za naše prachy dělostřelecke granaty a pak je zadarmo rozdava Ukrajincum, aby mohli bojovat až do roztrhani těla, zeptal se teho azerskeho minystra na genocidu Armenu? Tady su dotazy divaku jeho profilu:


– Otevřeli jste v rámci vaší věhlasné hodnotové zahraniční politiky i téma územní celistvosti Arménie? A co lidská práva Arménů? Mluvili jste o nich?

– Takže jsme vyměnili jednoho spolehlivého, dlouhodobého dodavatele s nedemokratickým režimem za druhého, snad ještě horšího. Děláme, co není třeba. Vaše ODS.

– Vám už ani nevadí, jaké v té zemi je zřízení? Já jen, že u Číny Vám to vadilo. Chápu, jde jen o prachy.

– Jako fakt? A kolikrát nás ještě zbavíte té závislosti na Rusku za trojnásobné ceny? A je to „hodnotově ukotvená ropa“ nebo zase totalitní? Samé otázky a žádná odpověď. Co taky čekat od lháře, který nás zavlekl do energetické krize a teď předstírá, že ji řeší…


Synku, synku fialovy. Tento narod, přestože si vybira blbe spravce, není blby. Ty se tvařiš, že si nam zajistil tu zdemokratyzovanu ropu. Ale to není pravda. Stači se podivat na statystyky.

A nepotřebuješ ani velku matematyku. Už před pěti rokama byl podíl azerske ropy cosik přes čtvrtinu. A na tu kolonku s nazvem Rusko se raději ani nedivej, bo by ti mohla prasknut žilka.----------------------------------------------------


Ptáte se často, co máte dělat a jak přispět k tomu, aby se režim, který se řítí do propasti, dal změnit, nebo se aspoň zabrzdila rychlost jeho pádu. Odpovídám obvykle citátem člověka, jehož jméno snad nemusím žádnému z nás připomínat: "Člověk musí bojovat proti zlu těmi prostředky, na které právě stačí".

Bojujte, informujte, sdílejte, šiřte to, co pokládáte za správné, vytvářejte ostrůvky pozitivní deviace a podporujte se. Nejsme sami, jsme mlčící většina. Ale mlčet rozhodně nemusíme.


Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované v našich textech, podpořte i nás. Bo kdo jiný, než vy?

A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá. A věřte mi, každá koruna je vítána.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky

možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Apr 27
Rated 5 out of 5 stars.

By mě zajímalo, kolik té "azerské" ropy bylo vytěženo v Rusku. Jestli i v tom Ázerbájdžánu neprobíhá demokratizace ropy.

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page