top of page

Dalši země na chvilu setřasla koronove okovy


V jednym z minulych blogu sem psal o Cejlonu, kery si koronovym šilenstvim zrujnoval turystycky prumysl tym, jak zarygloval celu zem, ale v jejich připadě by se kolaps enem o rok či dva odsunul, bo socanska vlada zničila vše sama.

Tuž podivejme se fčil na dalši turystycky vyznamnu zem, kera ma všecko, co si može turysta přat. Nadherne moře, vysoke hory, skvěle vybudovanu turystycku infrastrukturu, vynikajici žradlo a piti, kultůůůru, nizke ceny a hlavně - přime lety z letišť RVHP nebo Ostrava-Katowice a za tři hoďky ste na mistě.


Země, kera je silně pod vlivem zapadnich struktur, jako je EU, WHO a dalši, kompletně zaryglovala zemi, takže do země nesměli cizinci, v poslednim pulroce laskavě mohli enem ti opichani. Jake su vysledky zaryglovani země?


Jak vidite sami, spravně zme v knižkach Kronika koronopodfucku 1 a Kronika koronopodfucku 2 předpokladali, že opatřeni budu mět katastrofalni vliv na ekonomiku, ale na koronu to nebude mět žaden vliv. Pruběh vln byl podobny tajak u nas, Když zeberete v uvahu, že v zemi žije enem tři a pul milionu lidi, tak graf počtu nakaženych vychaza huř jak u nas a samozřejmě huř jak v koronofree zemich jako Švecko nebo Bělorusko. Jakpak se tam asi ta korona dostavala, když byly praktycky uzavřene hranice? Asi přez Kavkaz, Machale, to vi každy. Anebo vodovodem. Jako Kolumbus...


Tuž podivejme se fčil, jake škody napachala uzavirka.


Pro mistni občany přimo drastycke, Lidi, keři žili z pronajmu ubytovani, ze stravovani, z turystyckeho ruchu, neměli dva roky co žrat.


Až se divim, že to tak dluho vydrželi. Hospody su pozavirane. Na hotelach a penzionach je vidět, že tam dva roky nikdo nebyval. Jakoby se země probirala z dvuchleteho zimniho spanku...


A to je pro nas, česke turysty, idealni přiležitost k akci.


Zpatečni letenku z RVHP do Kutaisi sem pořidil za 1.800,- Kč. Letadlo přistalo ve 3 rano, ale na letišťu mě čekal majitel penziona, kery si mě skoro tři hodiny vezl do svojeho penziona v Adžaryji na břehu Černeho mořa. Cena za noc - 150 Kč/os, na pokoju všecko jak ma byt - lednička, klima, hajzel, kupelka, aji televiza pro pitomce.


Mnozi maju radi Batumi, hlavi město Adžaryje, pro mě je moc velke a su tam přiliš citit turecke investyce (Adžaryja byla do konca Velke valky sučasti Turecka, obyvatelstvo ma ale gruzinsku narodnost). Moje nejoblibenějši misto je proto městečko Kobulety.


Ma všecko, co potřebujete. Plaže, knajpy, tržnicu, muzeum a nedaleko su vyhlašene magnetycke pisky, akvarko, kaj prochazate tunelem mezi verlybama a dendrologicky park, kaj su sochy světovych muzikantu od Hendrixa až po Armstronga a keři vam zahraju tu jejich, když ku nim přijdete.


Tuž jestli budete chtět poradit detaily, kontakty su pod moju fotku vpravo nahoře.PS: Už dluho mi tolik lidi v jakesik cizi zemi neděkovalo, že sem přijel, naposledy v Chorvacku v třiadevadesatem a pak fčil.Knižky Kronika koronopodfucku 1 a Kronika koronopodfucku 2 si furt možete pořidit na odkazach niže.


Kniha Zrnko písku o Čechoslovácích, kteří na pozvání dominikánského diktátora přijeli na počátku druhé světové války na ostrov Hispaňola a vybudovali zde tropický ráj, už vyšla, zatím v neoficiálním, samizdatovém vydání. Koho téma zajímá, může si ji pořídit na E-shopu Knihu chraň, nebo si o ni napsat autorovi: ladislav.vetvicka@centrum.cz
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page