top of page

Dobře placeni magoři na minysterstvu počitaju, kolik boruvek si babka nese z lesa

Až budu raz starši a moudřejši, chtěl bysem se uchazat o pozicu počitača boruvek na Minysterstvu zemědělstvi. Bo take zaměstnani ma pro společnost vysoku přidanu hodnotu.


Jako společnost se mame asi fakt velice dobře, pokud minysterstva možu zaměstnavat magory, keři vymyšlaju dotazniky, v kerych zjišťuju, kolik hub, jake množstvi, kolik boruvek, malin a šlimoku si nesete z lesa.

Ja nevim, jestli pak lazi po lesach s dotaznikama a odchytavaju lidi na prochazkach, nebo enem zvednu telefon, zavolaju na par čisel a vycucaju si z prsa desitky tun plodu, kere česky člověk zcizil přirodě. Každopadně ale vim, že neenem ten, kery tuto robotu vykonava, ale hlavně jeho nadřizeny a nadřizeny teho nadřizeneho su vyžirky, kere by normalni společnost nikdy neživila.

Ale my nežijeme v normalni společnosti, a tak komusik připada normalni take tabulky vytvařat a ještě se jima chlubit v medyjach.

Enem se modlim, aby ty tabulky neukazali temu eletrykařovi, kery žene stat do propasti z pozice Minystra financi. Bo on je tak chytry, že by byl schopny zavest paušalni daň na občana staršiho 18 měsicu ve vyši 499,-Kč za to, že si dědek ve statnim lese mohl nazbirat koš babek.


PS iDNES: Nejčastěji se v Česku sbírají houby, z hlediska objemu jich lidé loni našli skoro 25 tisíc tun. Pokračují borůvky (6,8 tisíc tun), maliny (3,2 tisíce tun), ostružiny (2,7 tisíc tun) a dále brusinky a bezinky, které jsou ale spíše okrajovou záležitostí. Údaje jsou z dotazníku, který s tisícovkou respondentů zpracovávala pro ministerstvo Česká zemědělská univerzita v Praze. Na jednu sbírající domácnost tak loni připadlo 8,18 kg hub, necelé 3,4 kg borůvek nebo 1,8 kg malin. Domácnosti, které sbírají ostružiny, si jich odnesly v průměru 1,7 kg, brusinek pak 1,4 kg a u sběru bezinek jde o 3,3 kg.
Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované na tomto webu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPPComentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page