top of page

Albanska svoboda


Pokud ste ještě nebyli v Albanyji a mate enem jakusik představu, jak to tam asi vypada, tak na to hned zapomeňte. Bo to, co vytvořila medyja o teto zemi, nema s realitu nic společneho.


Když sem v Jedove chyši prohlasil, že valim do Albanyje, hospoda ztichla. Všeci si mysleli, že mě vidi naposled. Hlavu jim probihaly temata typu albanska mafija, vraždy Čechu a jejich rozebirani na organy, drogy, špina, bordel, brudne moře, rozjebane cesty, chudoba, hlad, vši a ščuři.Teda jako ne že by tam par Čechu na sučastky pro Švycary nerozebrali, ale to už bylo davno a navic se to tyka enem mladych. Stare sučastky už nikoho nezajimaju. Ovšem každopadně nic neni dal od pravdy, než naše představy o te zemi (nemluvime o Kosovu, ale o Albanyji).


Je to naopak, skoro jako všecko, co tvrdi medyjalni propagandysti. Silnice aji dalnice su ve špičkovem stavu. Na ulicach je čisto, pořadek a moderni baraky su nejenom u mořa, ale aji v hornatem vnitrozemi. Knajpy a obchody su narvane zbožim, včetně nečisteho prasečiho masa a alkoholu. Baby chodi rozbalene a nebyt par minaretu, tak ani nevite, že ste v muslimske zemi, bo křesťanskych kostelu je v zemi tež dost.


Mimochodem, nevi se u nas ani to, že albanšti partyzani byli za valky stejně statečni tajak jugoslavšti a je sice pravda, že pak zatahli zemi do bolševickeho režimu, ale aspoň měli kule na to, že na protest proti vpadu vojsk Varšavske smluvy se nejenže nezučastnili taženi tohoto spolka do Československa, ale navic z teho spolka vystupili.To je bohužel asi tak všecko, co nas s touto zemi spojuje, kromě teho, že spisovatel a prezident Ibrahim Rugova, mezinarodně nejznamějši Albanec hned po Matce Tereze, hulil jednu po druhe, dokud nedostal rakovinu plic. Mimochodem, jeho knižky su tak zmatlane, že je nikdo nečte, tajak u nas. Ale ten Ibrahim je Albanec kosovsky, a tak o tym moc nepřemyšlajte a valte tam, než si teho mafie biologicke valky všimne a zakaže to. Zpatečni letenka z Vidňe stoji 1800,-Kč.
Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Ksamil
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page