top of page

Krize narůstá a napětí není možné stupňovat donekonečna


Krize narůstá a napětí není možné stupňovat donekonečna. Vše ukazuje na to, že rozuzlení válečné křižovatky – ať už v jakékoliv podobě – se dočkáme ve velmi dohledné budoucnosti.

Na pořadu dne na evropském kontinentě je něco opravdu “velkolepého”, co umožní přebít šok z brexitu. Můžeme jen spekulovat, zda to bude něco typu otrávené vody s tisíci či desetitisíci mrtvých, nebo jestli “scénáristé” přikročí k ještě radikálnějším představením – typově třeba k radiačnímu zamoření území, respektive vymyslí ještě něco obludnějšího se statisíci, možná miliony mrtvých. Fantazii pro zvrhlosti se meze nekladou. Ostatně zcela neskrývané budování masových pohřebišť v okolí velkých měst je pro tento stav příznačné.

Stačí jen velmi málo, aby se nálady veřejnosti proměnily. Například nový úder hospodářské krize a zostření mezinárodního napětí. Práci (a přijatelnou životní úroveň) si pak udrží jen ti loajální.


Vlády “z bezpečnostních důvodů” přijmou opatření na omezení internetu, nezávislé weby, takzvaně extremistické, proruské či xenofobní budou vypnuty. Jediné dostupné informace poplynou z oficiáních zdrojů a bude je mít plně v rukou “Kavárna”.

Petr Hampl (2018)

Kniha Zrnko písku o Čechoslovácích, kteří na pozvání dominikánského diktátora přijeli na počátku druhé světové války na ostrov Hispaňola a vybudovali zde tropický ráj, už vyšla, zatím v neoficiálním, samizdatovém vydání. Koho téma zajímá, může si ji pořídit na E-shopu Knihu chraň, nebo si o ni napsat autorovi: ladislav.vetvicka@centrum.cz
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page