top of page

Narodni banka zakazala čisla

Přijali zme pozvani ukrajinskeho lidu zučastnit se Dňa nezavislosti. Bylo nam sice podezřele, jak može stat plně předluženy a totalně zavisly slavit nezavislost, ale tym vic nas to zajimalo.


Když už se take veličiny světoveho statnictva jako Johnson&Johnson nebo Duda&Fiala rozhodli k navštěvě hlavniho města valečneho statu, kaj to podle vysilani čete24 vypada, že už davno neni kameň na kameňu, bylo jasne, že to je bezpečne misto a nemože se nam nic stat. Sice se divim, jak je možne, že k takemu samemu zavěru nedospěly statisice ukrajinskych valečnych uprchliku a furt zustavaju u nas, ale asi je to tym, že nam chtěju oplatit našu dobrotu a oslavit na oplatku Deň nezavislosti u nas.

Obavam se trochu, aby u nas neslavili ještě 28. řijen 2030, bo u nas bude oslavujicich malo. Jedni budu na šichtě, bo budu muset robit aji ve svatek, aby bylo na nove zbraně a ti druzi budu plest svetry. Prvni, co nas na zemi ukrajinskych hrdinu nezavislych na jakemkoliv cizim kapitalu zaujalo byl fakt, že zmizely budky všech směnarniku.

Ještě nedavno, před valku ruskych mužiku proti zapadnim zbraňovym systemum, byli vekslaci na každem rohu a vyměnit tvrdu česku korunu za zdevalvovanu hřivnu nebyl problem.

Fčil, jako když utne.

Banky a jejich vekslacke provozovny furt byly na svojich mistach, ale jejich vyvěsni štity, kaj svitivaly kurzy tvrdych měn, jako je koruna, rubl nebo zapadoněmecka marka, byly vypnute a smutně civěly na stada okoloiducich bab, děcek a starych mužu.

Když zme se ptali chlopu, umně poschovavanych v kavarnach, kaj obezřetně pozorovali, jestli se nebliži rekrutačni jednotka, prozradili nam, že kyjevsky vudce a narodni banka zakazali ukazovat čisla kurzu na ulicach, bo by si mohly okoloiduci baby, děcka a staři chlopi všimnut, jak zle na tom ekonomika je.

A to si myslime, že je dobre opatřeni, ke kteremu by měla aji naš protektor Fijala přistupit.


Bo kdyby vypnul všecky ty hlasne truby režimu, jako čete24 a spol, pak byzme ani netušili, jaci nam vladnu pajtaši a surikaty a mohli byzme v klidu plest svetry.
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page