top of page

Nova barevna revoluce v přimem přenosu


Mimo obrazovky našich režimnich televizi se už hezkych par tydnu připravuje novy Majdan, tedy barevna revoluce, tentokrat v gruzinskem Tbilisi.


Barevne revoluce se pod podobnym scenařem odehravaju už přes sto roku, mohli byzme připomenut prvni barevnu revoluci – tu rudu, z roku 1917, kdy stary Trocky nabral od ameryckych bankeřu finančni zdroje, sednul na loď, po cestě přibral plešateho Lenina a spolu pak vlačkem Intercity dorazili do Ruska, kere naprosto rozvratili na desitky roku dopředu.


Ale to je pro mnohe přiliš daleko. Někeři by si mohli pamatovat barevnu revoluci z roku 1989, tu zname pod nazvem sametova, kdy bylo třeba pomoci fejkňus ze štvavych vysilaček dostat lidi do ulic. Tenkrat k temu stačila jedna fama o pseudomrtvole a za tři dni byly statisice lidi v ulicach,


Doba pokročila, neda se nic robit, dneska už by zprava o ubitem študakovi nikoho do ulic nedostala, a tak bylo třeba začit použivat silnějši munyci. Mohli byzme si povidat o barevnych převratach v Beogradu, Damašku, Tbilisi, nebo pravě v Kyjevě. Když se tam barevna revoluca ani po třech měsicach nedařila, šahli organyzatoři k vražděni a vysledkem bylo přes sto mrtvych – demonstrantu aji policajtu, tenkrat v unoru roku 2014 na Majdanu. Neda se nic robit, taka barevna revoluce, to neni jak prace s buzolu, mile děti. Obzvlaště, když zme do teho investovali sedum miliard dolaru, že Viktorko Nulandova?


Takže fčil, za oponu medyjalnich nesmyslu, Ružovych zahrad, Mistrovstvi světa NATO v hokeju a podobnych her pro hlupe, se nam formuje novy Majdan.


Ubozi Gruzini, věřici, že na ně Evropska Unyja (v překladu EuroSajuz) čeka s napřaženyma rukama, vychazaju do ulic a volaju po pokroku. Kdyby tak tušili, co je čeka…


Enem by mě zajimalo, jak zme daleko od střilani ze střech, střilani na ulicach, zapalovani policajtu… a jestli se zas jakasik Viktorka Nulandova prokecne, kolik to tentokrat stryka z USA stalo milijard…

Buch ochraňuj duvěřivy gruzinsky lid…PS: Přimy přenos Majdanu možete sledovat TADY. Jeden z prorežimnich webu hlasi eskalaci situace už v dnešni noc, kdy maju statisice demonstrantu paralyzovat hlavni město. Dle slovniku tych mladych, krasnych, progresivnich lidi:

„S naší neúnavnou jednotou v lásce k vlasti – strávme spolu noc a ráno, nedovolme poslancům vstoupit do budovy parlamentu a nadále jednat proti vůli lidu, Evropské unii a Ústavě“ , – uvedeno v prohlášení vydaném pořadateli. Pro informaci, schůze právního výboru, kde by se měl ve třetím čtení projednávat návrh zákona „O transparentnosti zahraničního vlivu“, je naplánováno na 13. května v 9:00.


----------------------------------------------------


Ptáte se často, co máte dělat a jak přispět k tomu, aby se režim, který se řítí do propasti, dal změnit, nebo se aspoň zabrzdila rychlost jeho pádu. Odpovídám obvykle citátem člověka, jehož jméno snad nemusím žádnému z nás připomínat: "Člověk musí bojovat proti zlu těmi prostředky, na které právě stačí".

Bojujte, informujte, sdílejte, šiřte to, co pokládáte za správné, vytvářejte ostrůvky pozitivní deviace a podporujte se. Nejsme sami, jsme mlčící většina. Ale mlčet rozhodně nemusíme.


Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované v našich textech, podpořte i nás. Bo kdo jiný, než vy?

A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá. A věřte mi, každá koruna je vítána.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky

možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
May 13
Rated 5 out of 5 stars.

Snad to ta jejich "Pravda a láska" nedotlačí k další Sýrii 🤔

Like

Guest
May 12
Rated 5 out of 5 stars.

Hospodine chraň Gruzínský národ před nenávistí a zbav je jako i nás od zlého. Amen

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page