top of page

Oprava ke knižce Osudove setkani 1913

Člověk se furt uči. Že sudruh Stalin cestoval v lednu roku 1913 do Rakusko-Uherska na falešny pas se jmenem řeckeho rolnika Stavrose Papadopoulose, sem věděl. Nenapadlo by mě, že fakt uměl řecky.

Tady je reakce kamarada blogařa a chytreho chlopa, kery zjistil dalši detaily. No a v dalšim vydani 1913 to budu muset doplnit:


„Ahoj Laďo, čtu Tvoji knihu Osudové setkání 1913. Máš to geniálně napsané, hodně nových věcí jsem se tam dozvěděl, pokud o to budeš stát, tak Ti později napíši svůj názor, protože Tvoje kniha není jednoduché čtení a musím ji postupně „vstřebat.“


Jen pár poznámek k osobě Stalina:

Na str. 21 jsi napsal, že Stalin cestoval s řeckým pasem na jméno Stavros Papadopulos, což odpovídá tomuto článku, ze kterého jsi možná něco čerpal: https://www.bbc.com/news/magazine-21859771 .

Napsal jsi, že Stalin řecky, neumí ani slovo, ale rakouští celníci naštěstí také ne.

Jenže Stalin na teologické škole studoval i řečtinu a v roce 1894 dokončil studium s výborným prospěchem, kdy dostal doporučení k postupu do teologického semináře. Na vysvědčení měl samé výborné, pouze z aritmetiky a řečtiny měl chvalitebnou, takže se dá předpokládat, že se řecky dokázal domluvit. Stalin poté pokračoval na teologickém semináři v Tbilisi až do roku 1899. I zde patřil k nejlepším studentům. V roce 1899 byl vyloučený, ale s uzavřenými 4 ročníky měl oprávnění pracovat v církevní sféře, nebo vyučovat na obecné škole.“

Tuž tak. Knižku si nožete objednat tady.

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page