top of page

Ostrrravaci děckam: Mezinarodni den žen

Aji v březnu byla furt na klepač zima, ale zase sem se těšil na Mezinarodni den žen. Mama řikala, že tatovi davali pravě v ten den jakesik dvanactky, to pry jako musel dluho robit, nebo co.


Řikam vam, mi to nevadilo, bo sem dycky přešel chodbu a ze susedem Petrem zme si prohližali velike sbirky znamek od jeho taty.

Řeknu vam, byly to krasne obrazky slavnych osobnosti, kere sem vidaval ve filmach o valce, třeba Hytler, Gottwald, Beneš, ale Petruv tata dycky řikal, abych o tym nikomu neřikal, a tak sem si řikal, na co ty znamky zbira, když o tym nikomu nesmi řikat, ale nikomu sem o tym neřikal, enem synkum ve škole a kluci řikali, že to je blbost, že Hytler nemože byt na znamce a řekli to sudruhovi učitelovi z ruštiny a ten si nas zebral do kabineta a tež řikal, abyzme to už nikomu neřikali. Ale to je jiny přiběh.

No a řikam vam, muj tata se po tych dvanactkach vracal uplně unaveny, bo asi bylo moc prace a mama řikala, že ty dvanactky už nikdy nesmi brat a tata řikal, že už je brat nebude, že přiště pude po desitkach. A řikam vam, tak to bylo každy rok a proto sem se na to MDŽ těšil…


A co na to autor aranžma fotky Boris Renner?

„MDŽ bez ožralého chlopa a dolámaných karafiátů si už ani nedovedu představit.

Problém byl sehnat dobovou plechovou kuchyňskou linku, ale známá z FB se nabídla s tím, že její babička má přesně takovou. Koupili jsme karafiáty, dva fláky krkovičky a šlo se na focení. Dotyčná babička byla velice milá dáma a tímto jí velice děkuji, že nás nechala u sebe doma fotit. Věřím, že i krkovička ji pak chutnala 🙂

Ať žije MDŽ!“

O knižky Ladika Větvičky si o ně možete napsat tady. Je tam link na mejlovu adresu.

Uniformy ruznych armad možete kupit tady.

Atmosferu z křtu kalekdařa možete vychutnat tady:


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page