top of page

Pivni cesta po Ukrajině

To je furt sama polityka, Majdan, valka. Ale všude žiju lidi. Pokud je teda nepřevalcuje politycko-valečna mašineryja. Pod dohledem spolehlivych pruvodcu zme se vydali na cestu pivni Ukrajinu. Možu řict, že to byl nezapomenutelny

zažitek. Už se tak stalo vloni. Ale nebyl čas to vrazit tu na blog. Až fčil se probiram staryma zaběrama a zjišťuju, jak je fajně normalnim lidem, keři neřeši polityku, gendry, greteny a podobne cypoviny. Je to sice enem take šiditko, bo za našima zadama pokračuju procesy, jak nam ten fajny svět zkazit.

Ale my se nedame. Bo zme Češi. A Češi se nikdy nevzdavaju…


Začatek trasy je vždycky stejny – Leošem z Praglu přes Svinov a Kosiče do Užhoroda. Tam už si nas převzal Milan, dal nam okoštovat boršč s rusinskym uzenym a valili zme na severovychod. Pivovary v Mukačevu a Lvově ani nezmiňuju, bo ty už z mojich blogu znate.

Ve volyňskem pivovaru se člověk poprve probudi a pochopi, že tady fakt neni EuroSajuz. Přivita vas majitel pivovara v zapadle ďuře, necha okoštovat všecky ejly, ležaky a svrchně kvašene dobroty a pochopite, že večerni mrtve, vyprazdněne ulice republiky česke s poloprazdnyma hospodama su pryč. To same se opakuje ve většich městach – v Rovnu, Žitomiru a vyjimku neni samozřejmě ani haupštat Kyjev. Pohoda, žranica, sladci, keři se chlubi přirodnima surovinama, kere vali přimo do kvasnych procesu..

Hlavně opatrně, abyste nelapli jakusik opicu…Kyjev je divne město. Ostatně jako všecky hlavni města. Nemaju nic společneho s opravdovym zbytkem realneho života. A je jedno, jestli ste v Kyjevě, Praze, Londyně nebo Havaně. Hlavni města nebrat. Ale aji Kyjev dokaže okuzlit, pokud vite, do kereho pivovara mate zavitat. Byva to ostre.


Jestli mate pocit, že s přichazajicim podzimem ide všecko hezke do hajzlu, neni temu tak. Kdo chce, najde nadherne sceneryje kdekoliv.

Tuž užijte si živych zaběru ze země, kde je svět sice tvrdy, ale oryginalni…


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page