Pozadí hysterie proti Huawei – Američanům chybí zadní vrátka
ODJINUD:
Všimněte si, jak Praha začíná kopírovat poslední hysterii z USA okolo čínské firmy Huawei. Tato firma je jedním z největších dodavatelů telekomunikační techniky pro mobilní operátory, vyrábí nejen telefony, ale především kompletní BTS síťová řešení pro mobilní operátory, vysílače a přijímače signálu, řídící jednotky mobilních věží a datová telecom-centra atd. Americká vláda chce v USA Huawei úplně odstavit od státních zakázek, protože se prý jedná o bezpečnostní hrozbu pro americké zájmy, protože Huawei je prý úzce propojený s čínskou vládou, i když jde o soukromou čínskou společnost, na rozdíl od státní čínské firmy ZTE, která také vyrábí mobilní technologie. Jenže hlavním problémem není bezpečnost USA, ale něco úplně jiného.
Huawei je největší čínský výrobce mobilních telefonů v soukromých rukách.
Huawei totiž odmítla americké NSA poskytnout do svých mobilních zařízení utajené přístupy pro americké tajné služby v rámci amerického vládního programu PRISM, jak o tom nedávno hovořil Edward Snowden. Američané nemají zadní vrátka do integrovaných čipů v čínských telefonech, protože čínské firmy vyrábějící integrované obvody nikdy s americkou NSA nespolupracovaly. Ještě donedávna to nevadilo, protože čínské telefony se prodávaly jenom v Asii a v Indii, v menší míře v Evropě.
Jenže v posledních letech se stalo něco neuvěřitelného. Čínské firmy jako Huawei, Xiaomi, Honor, OnePlus, Meizo, Oppo, Vivo a Lenovo válcují už nejen evropský trh, ale dokonce i ten americký. Stále více lidí si v USA místo technologicky zastarávajících a brutálně předražených telefonů iPhone od Apple pořizuje jiné značky a na prvním místě to je právě produkce Huawei, která začíná předstihovat i korejský Samsung.
Ve chvíli, kdy najednou běžní Američané začnou kupovat čínský Huawei, do kterého americká NSA a tajné služby nemají zadní vrátka na úrovni čipů a integrovaných obvodů, potom to začíná představovat ohrožení americké národní bezpečnosti, protože tajné služby nebudou moci už tak snadno pronikat do telefonů amerických občanů a na dálku třeba vytahovat fotografie nebo dokumenty z datového úložiště telefonu.
Každá firma, která v USA nechce spolupracovat s americkou vládou, je nakonec dána na sankční seznam. Pokud zvažujete nákup nového telefonu, poohlédněte se raději po čínských značkách a zdaleka se vyhněte americkému Applu, ale i korejskému Samsungu, který úzce spolupracuje v USA s americkou vládou. Není proto divu, že i v Česku se začíná nasazovat psí hlava firmě Huawei a protičínská lobby usiluje o odstavení Huawei od zakázek ze strany českých operátorů. Čínské tajné služby určitě mají do čínských telefonů přístup, to se dá očekávat a nepochybujte o tom. Otázka potom stojí jinak, jestli chcete, aby si vaše data četli Američané a na ně napojené rozvědky a organizace, anebo jestli to dovolíte Číňanům.
Huawei P-20 Pro
Všechny tyto hysterické útoky proti Rusku a proti Číně mají společného jmenovatelé, americké globální zájmy Pax Americana pod kontrolou amerických neoconů. Huawei kromě toho, že nespolupracuje s NSA, rovněž vytlačuje americký Apple z Číny a z dalších trhů, ale rovněž i produkci americké firmy Cisco, která dodává technologie pro mobilní sítě a jejich operátory. Je to tudíž součást obchodní války proti Číně.
Kommentare