top of page

Report ze svobodne země

Vlastně je ta doba koronova pro nas cestovatele požehnanim. Na slovensko - podkarpatske hranici, kde se naprosto zbytečně čekavalo dluhe hodiny, ste dneska na eurosojuzove straně odbaveni za štyry minuty a na druhe straně tež.


A hned, jak se ocitnete z te puste, šedive, umrtvene země zleho čaroděja Matoviča na druhe straně, pochopite, že ne všecky vlady su tak hlupe jak ty naše, vedene slovenskyma premijerama. Ruch a život na druhe straně je až překvapujici. Člověk, zvykly z porubske Leninovy třidy na prořidle řady lidi, keři vypadaju jak zločinci s nesmyslnyma hadrama přes pysk, je překvapeny, když vidi tvaře lidi.

Aji ukrajinska vlada zkušala ruzne metody, jak poručit větru, dešti a viru. Aji ukrajinska vlada uzavřela mezi 8-24. lednem pracujici lid doma a zavřela mu hospody. Když se po 16 dňach čisla nakaženych nijak vyrazně nehybala směrem dolu, pochopila vlada, že viru je uplně jedno, jestli ma kdosik hader přes pysk, jestli je na hranici okresu policajt, nebo jestli su zavřene bary. A tak na rozdil od našich fašistu, keři jedno nařizeni přebijaju druhym, nakazuju misto jedneho haderku nosit dva a nuti policajty, aby bili matky a děcka, ukrajinska vlada prohlasila, že si virus robi, co chce, vladni přikazy nečte a že se ma každy chranit sam tajak umi.

Takže Ukrajina je opět svobodna. Život se vratil do starych koleji, hospody, kultura, sport funguju a lidi si maju pocit, že vlada je tu od teho, aby lidem služila a ne, aby je buzerovala. Aspoň kdesik je svět ještě v pořadku.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Užhorod Dalši dily z cyklu Kronika koronoveho podfucku najdete tady.
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page