top of page

Slovak jim zas načural do mravenišťa

To se mi libi, jak ten Slovak s hranatu hlavu. kery fčil dočasně robi u našich vychodnich bratru premiera, tym chcivalkum zas načural do mravenišťa.


Misto aby si přečetl pozvanku od teho francuskeho vystajlovaneho chlapečka, těšil se, až si pochutna na šnekach a žabičkach, kerym z jakehosik divneho duvodu Francuzi trhaju nožičky, a hlavně poslušně držel hubu tajak všeci ostatni, tak to on ni.

Zrobil ze všeckych ostatnich panaku valkychtive netvory s krvežiznivyma očama, keři chtěju vlastni synky vrhnut do světove války.


Pravda, moc teho prozradit nemohl, bo přece enem ide o tajne materyjaly a nesluši se vypravjat na posezeni, že se třeba Polaci nebo Lotyši s Moldavanama chystaju vstupit do konfliktu mezi Anglosasama a Ruskem, vedenu na ukrajinsky ukor.


A nebylo by dobře, aby třeba ve Varšavě vypukly jakesik demonstrace proti valce předčasně, sudruzi. Proto se také věci robi tajně, aby v okamžiku, kdy se matky tych synku vzpamatuju a vyženu chlopy do ulic, už byly věci tak daleko, aby se nedaly vratit zpatky. Pravě polskeho premiera pry včerejši projev slovenskeho šefa šokoval.


A japato? Že by už Polak sedlal koně? A ten naš fialovy panaček tež nevypadal nadšeně. Asi pochopil, že tentokrat vyslal signaly kdosik jiny než on.

Tuž uvidime, co fčil mravenci v rozčuranem mravenišťu. Byt na mistě slovenskeho premiera, dobře bych si ohlidal, jestli ma jeho letadlo spravně nasazene zimni pneumatyky a jestli mu dobře funguju brzdy, anebo aby mu nahodu nedošel benzin za letu.


I když sem ho nikdy moc rad nemival a myslim, že se kdysik v minulych vladach dopušťal nehezkych věci, zrovna fčil by ho byla škoda.
Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované ve výše uvedeném textu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky

možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP4 Komentar

Dinilai 0 dari 5 bintang.
Belum ada penilaian

Tambahkan penilaian
Tamu
04 Mar
Dinilai 5 dari 5 bintang.

Taky by bylo moudré nejezdit v otevřeném autě. Dallas varuje.

Suka

Tamu
28 Feb
Dinilai 5 dari 5 bintang.

Propálil to včas a dobře!😉

Suka

Tamu
28 Feb
Dinilai 5 dari 5 bintang.

Klobouk dolů před Ficem

Suka

Tamu
28 Feb
Dinilai 5 dari 5 bintang.

Směšné je, jak naše věrchuška rychleji mluví, než myslí. A vždycky si naběhne.

Suka
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page