top of page

Tito lidé selžou znova...


"On ten covid byl velice zajímavý celoplanetární pokus nikdy neviděného rozsahu. Mě na tom nejvíc poděsila rychlost omezení občanských práv a mizivý odpor proti tomu.


Myslím, že téma „Covid“, které dramaticky (a fatálněji než válka na Ukrajině) ovlivnilo celou naši společnost, podlehlo kolektivnímu vytěsnění. Tedy psychologicky vzato – vypuzení z mysli někam do podvědomí. Znamená to prakticky nulovou reflexi a hlavně sebereflexi. Čím to je? Právě tím, že dramatická většina společnosti naprosto selhala. A velká část to ví, ať už vědomě nebo podvědomě. Takže se k tomu nechce vracet.


Málokdo přizná, že selhal. Nejen jiným lidem okolo sebe, ale i sám sobě. Ta pachuť vědomí, že se nechal totálně zbláznit a byl ochoten jít za hranu toho, co považoval desítky let za samozřejmé a žádoucí, a třeba jen pasivně se podílel na legitimizaci systémového apartheidu, musí být trýznivá.


Jen silný jedinec se s pochybením umí vyrovnat a přiznat to aspoň sobě. A zejména poučit se s z toho. Ostatní to radši vytěsní z mysli a budou předstírat, že to nikdy nebylo a oni ty dva roky neexistovali.


Tito lidé selžou znova."6 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
May 01, 2023

Velmi smutné zjištění....To se stane, když už dětem nepromítají "Byl jednou jeden život".....

Like

Bohužel to je pouze test toho co si lze dovolit. To nejlepší se intenzivně připravuje. Výhradně digitálni měna spojena s řizením chodu společnosti umělou inteleigencí. Lídé jsu nepoučitelní. Vzhůru do otroctvi

Like

Guest
Apr 30, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

!

Like

Guest
Apr 30, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Je to smutná realita

Martin

Like

Guest
Apr 29, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Dokonale shrnuto. Ale je to smutné číst, jak snadno se s davem manipuluje.....

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page