top of page

Turek rozfukava dalši valku?

Byl nadherny vikend, tuž sem se kochal v kraju okolo řeky Dyje a napadlo mě zajet k susedovi, bo kdovi, jak dluho to ještě bude povolene.


Obdivoval sem ten pořadek, zarovnana dyňova pole, enem mě mrzelo, že sem nepotkal jedineho živeho člověka. Jako kdyby všeci poscypali. Enem v jedne vesničce sem potkal hromadu malych, tureckych synku, jak se s klackama šermovali a řikal sem si, zaplať Allah za ně, bo bez nich by tu bylo totalně mrtvo.

A pak mě napadla taka blbost, že za dvacet roku tito synci nebudu mět v rukach klacky, ale ostře nabite kvery a bude jich tu moc a už tu nebudu byvat žadni puvodni Rakušaci a tihle mladi budu tvrdit, že naše země je jejich země, bo je to napsane tady všude na cedulach a oni si ju přišli zebrat zpatky.

Ale hned sem podobne myšlenky zahnal a pomyslel si cosik, že sem předsudečně nenavistny a proč by cosik takeho dělali a že přece sem v životě poznal hodně Turku a su to super lidi a cosik takeho by nam nikdy nezrobili, bo přece žijeme v civilizovanem světě.

A pak se přede mnu objevila ta čara na zemi a taky velky pamatnik, kde bylo mnoho jmen davno mrtvych lidi a bylo tam napsane, že zme zabili hrozně moc statisicu tych Turku, teda soryjako, tehdy to byli Rakušaci a vyhnali zme je a že za to može ten zly Beneš a jeho sekrety.

Ale už nikde nebylo napsane, že 2. 8. 1945 skončila Postupimska konference, kera řekla, že než mět v buducnu podobne problemy, tak bude lepši, když jedni budu žit na jedne straně hranice a ti druzi zas na druhe a tak zme ty Rakušaky začali posilat na jejich stranu hranice a od te doby se dokonce mame aji snad radi a oni už nemusi provadět terorystycke akce v pohraniči a volat „Zpatky do Řiše!“, bo už tam su a tym padem zme jim vlastně splnili jejich přani. No, hezke to neni, když kdosik musi odejit z mista, kaj jeho rodina stovky roku žila, ale zas je to lepši než valka, že…
A řikal sem si, jak je fajne, že na naši straně hranice ty města a vesnice ještě nesu mrtve, v ulicach su naše děcka, chlastaju burčak, čisto už mame tež, enem ty dyně ještě nepěstujeme, bo kdyby je kdosik pěstoval, tak by řidiči stavěli a kradli by je, ale to je zas jina otazka.

A tak sem si řikal, že sem paranojidni, že ti Rakušaci su hodni lidi a ty turecke děcka tež a že nikdo nechce valku, bo naco by to komu prospělo když ne bankam, vyrobcum zbrani a tym polityckym kurvam, ale vzpomněl sem si, že mi před tydnem volala kamoška z Armenyje, abych tam nejezdil, že se chysta valka, bo v susednim Azerbajdžanu přistava jedno velke vojenske turecke letadlo za druhym a přivaža islamske bojovniky, keři budu určitě chtět napadnut křesťansky Karabach a křesťansku Armenyju a že se chystaju aji do Evropy a maju pry robit atentaty na naše polityky a tak.

No uplně hlupa ta baba je, sem se řikal a vysvětlil ji, že je paranojidni a že Turci su hodni lidi a že by cosik takeho nepodporovali a že to jejich chudobne kralovstvi Artsach (jak pravi hystorycky nazev jedneho z kralovstvi Armenske řiše) nikdo nechce, bo co by si na nich vzal, když tam rostu enem moruše, z kerych se sice robi dobra gořalka, ale pak už tam rostu enem granatove jabka, z kerych se ale granaty nedaju robit a ať nepanykaři.

A ona řikala, že Turek chce odvest pozornost od jinych konfliktu s jinyma křesťanama na zapadě v Řecku a na Kypru a že to dostal za ukol, aby trochu zabavil teho Putina, aby to neměl take jednoduche a že z teho bude velka valka, bo Rus ma na severu Armenyje zakladnu a že se to neda libit a ten Turek je v NATO a že je schopny zrobit cokoliv, bo vi, že utok na stat NATO by byl velky pruser a tak.

No prostě hysterycka, paranojidni baba.

A tak sem si prohližal ty fotky, co mi poslala, a ti islamisti vypadali přijemně a sympatycky, jak kdyby byli na vyletě do Evropy a ja věděl, že to musi byt hodni lidi. Navic pod obrazkem psalo hodně Turku a Azeru, což je tež turkicky narod, že to neni pravda a je to fejkňus a tak.

Ale stejně mi ti mali, turečti synci s klackama tak nějak nejdou vymazat z paměti…


Tvitěr Lindsey Šnelove, kliknutim se na něj dostanete.: https//twitter.com/LindseySnell/status/1308489785493852160


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page