top of page

Zatimco dalnice v Polsku budu zadarmo, naš eletrykař pokračuje v okradani řidiču

Tuž buďme objektyvni. Poplatek za dalnice je taka zvrhlost, tajak kdyby po vas doktor chtěl poplatek za to, že vam v žilach teče krev.


Dalnice byly postavene za prachy, kere občanum ukradla vlada (řika temu daně) a služi k temu, aby se člověk rychle dostal z mista A do mista B a neotravoval spoluobčany ježděnim po okreskach. Cokoliv, co tomuto učelu brani, je zvrhlost, ať už se to jmenuje mytna brana, dalnični znamka nebo elektronycky poplatek.

Takže stat vybere od lidi prachy, postavi dalnice a pak ma ještě tu drzost vyžadovat od lidi prachy za to, že po te dalnici jezdi. Pomiňme fčil fakt, že po našich dalnicach se už rychle dostat z mista A do mista B neda, kvuliva milijonum kamionu, kere nejenže okupuju cely pravy pruh, ale ještě maju tu drzost vjet do pruhu rychleho a blokovat dopravu.


Neni temu tak všude. V susednim Polsku je dalnični siť na mnohem vyšši urovni než u nas, povolena rychlost je 140 km/h a polšti řidiči kamionu se chovaju podstatně lepe jak u nas. Čemu to tak je, netušim. Každopadně nejnovějšim rozhodnutim budu dalnice pro osobni auta bezplatne. Teda jako v Polsku, u nas je to přesně naopak, bo nejnovějšim rozhodnutim zvrhle vlady česke je navyšeni poplatku za dalnice na 2.300,- Kčs.


Asi by se ten eletrykař, dočasně nainstalovany do funkce minystra financi, měl zajet do Varšavy zeptat, jak to robi, že inflacu maju nižši, liter benzinu o sedum kaček levnějši, daň na cigara taku, že krabička stoji polovinu co u nas a žradlo v obchodach kvalitnějši a levnějši.


Ladik Větvička, Praha, Ředitelstvi silnic a dál nic...

Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované na tomto webu, podpořte nás. Kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Karel Šula
Karel Šula
May 19, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

🤥

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page