Ostrava si nechala postavit multykulturni Majku z Gurunu, keru nam cely svět može zavidět

Je to u nas taky zvyk. Když umře kdosik vyznačny, zrobi mu sochu. Potem se ta socha za čas zas vybuli, bo komusik připadne blbe, že kdosik jiny sochu ma a on ne. To je tež v našich zemich taky zvyk.

A tak když vloni umřela zpěvačka, nejlepši u nas, skoro nikdo z Praglu nepřijel, bo to je tež u nas taky zvyk. Z Praglu do Ostravy daleko. Dal než z Ostravy do Praglu.

Ale socha se zrobit musi, to nam zakazat nemožu.

A tak zebrali nejlepšiho sochařa od kratkych zobaku, chlopa, kery už par fajnych soch zrobil. Schvalně ať se podivaju ti, keři řikali, že neumi robit sochy. Co se mu řekne, to zrobi:

V Praglu mu řekli: „Zrob nam sochu teroristu, keři vyhližaju oblibenca českeho dělnictva a bezradně hledaju servis, bo se jim zaseknul Stengan.“

 

V centru Ostravy mu řekli: „Zrob nam sochu stryka od Liany, jak zneuživa lišku Bystroušku a přemyšla, proč Leoš musi sedět zrovna na naměsti Lojzy Jiraska.“

 

V ostravskem radyju mu řekli: „Zrob nam sochu Kryla, kery nese pokažene PC do servisu a je naštvany, bo pravě zjistil, že přišel po zaviračce.

 

V Porubě mu řekli: „Zrob nam před sviňakem cosik zvrhleho, třeba plešatu a nahu Sinnead O¨Konorovu“ (PS: pro mimoostravske: sviňak = Nadraži Svinov)

 

Takže vidite, že sochy ten naš synek robit umi. Co se mu řekne, to zrobi. A tak se naš synek zaradoval, že može zrobit sochu nejlepši zpěvačky u nas a přišel s navrhem: „Ja bysem si to představoval tak, že by tam byla mlada, krasna, v dobach největši slavy, kdy zpivala že bude cela bila jak ta Jawa 250“.

Jenže o soše nerozhoduje autor, ale ten, kery plati, v tomto připadě město: „Vy ste se uplně zblaznil„, zhrozili se ostravšti radničaři. „V dnešni době chcete oslavovat cosik bileho? V žadnem připadě! Musite zrobit cosik nadčasoveho, multykulturniho,idealně když ju vubec nepude poznat!

„Ja bysem si tu sochu představoval jak zestarlu Majku z Gurunu smišanu s jakusik švarnu robku z vychodniho Německa“, zasnil se jeden radničař.

Hlavně to musi byt hotove do komunalek, aby nas zase zvolili„, dodal jiny radničař.

„A ja bysem si představovala, že by mohla socha vypadat jak mlady Štajndler, aby ku nam jezdili turisti až z Praglu“, dodala radničařka, kera byla do Štajndlera v mladi platonycky zamilovana.

A jak radničaři přikazali, tak to aji sochař zrobil. Nadherny multykulturni artefakt, kery v sobě skryva klubajiciho se Vetřelca, Majku z Gurunu v duchodu a Štajndlerovu předsmrtnu masku šmrncnutu vudkyni multykulturni Řiše a vudkyni ze Sexmise.

Krasně to zrobil.

Enem nikdo nechape, čemu ten hnusny multykulturni gizd šlape po mramorove desce s napisem Věra Špinarova…

Ladislav Větvička, profesor Akademie vytvarnych čuměni, Ostrava

Sochařovy modely – zhmotněne do uměleckeho dila. (LV)

 

Jako předobraz postavy byla za model přibrana Majka z Gurunu (dodnes se mnozi padesatnici v noci budi hruzou při vzpomince na tuto bezpohlavni bytost) (LV)

 

No a když to všecko date dohromady a přidate klubajiciho se Vetřelca jako symbol nove Evropy, mate socha, keru nam svět zavidi… a synci z Baniku brzo vybuli, bo z Ostravaku si nikdo robit srandu nebude.

 

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683639

Dalši dřisty:

Alternativní zprávy M.M.S: 2018-7-18 Summit Trump – Putin se překvapivě odehraje v Ostravě! Dosavadní lokalizaci provázely zmatky, které vyústily v odřeknutí Vídně i Helsinek. Nakonec se lídři obou velmocí setkají v pustkovecké kultovní hospodě KurnikŠopa. Neutrální prostředí je zajištěno podáváním dvou druhů piva – American Pale A...
Prezidentské volby 2018 Vyhraje prezidentské volby znovu Miloš Zeman, jak se často ozývá z různých stran? Nebo jeho vítězství není tak jisté? Mohou nás prezidentské volby překvapit, nebo je vítěz jasný? Je mezi kandidáty někdo, kdo má šanci uspět právě v boji proti Zemanovi? Nemáme moc na výběr. Mnozí kandidáti jso...
Armada EuroSajuza proti vlastnim lidem… Tak konečně došlo k nasazeni EuroSajuzovych jednotek. Buďme radi, že k tomu došlo v ramci veduci sily EuroSajuza a cilem byl vlastni lid. Jak smutna paralela mezi jedinym bojovym použitim Československe lidove armady, ke ktere došlo v srpnu roku 1969 - tež proti vlastnimu lidu...  ...
Retro potraviny su propagace komunyzmu! Tak se nam tady rozmohl taky nešvar. Někteři vyrobci si našli staru knižku s normama ČSN a začali robit vyrobky podle receptur z dob totality. Což o to, je třeba si přiznat, že někdy to chutna fajně. Po štyryceti rokach sem tak začal zas chodit do mlečneho baru na rondlu na Lenince, bo vajcovy ...
Kurva fix… "Kurva fix..." Žili jsme si své životy... Potkávali jsme se a povídali si v hospodách, pili pivo, kořalku a kouřili...  Pěstovali jsme na zahrádkách zeleninu a prodávali ji na farmářských trzích...  Chovali jsme slepice, ovce, krávy, prasata a co jsme nesnědli, mohli jsme prodat ne...
   
loading...

Komentáře

komentářů

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů