Koho volit?

VOLTE VÝRAZNĚ EUROSKEPTICKE STRANY, NIKOLIV UMÍRNĚNÉ!

Ale koho vlastně? Samkové Alternativu pro ČR? Okamurovy SPD? Matějkovu Stranu nezávislosti? No to je přece na vás. Ale dříve, než půjdete volit, zamyslete se nad textem Zbyňka Passera:

EU posledních desetiletí reprezentují a směřují komunisté maoistického typu (Manuel Barroso, Federika Mogherini), trockisté (Catherine Ashtonová, Martin Schulz, Frank Timmermans), neomarxisté jako Dimitris Avramopoulos, Vladimír Špidla.

Unii též prezentují bizarní figury, vydíratelné kvůli korupcnim skandálům, daňovým defraudacím, ci praní špinavých peněz, jako je eurolidovec J.C.Juncker.

Kyvadlo směřování EU je zásadně vychýleno směrem k federalizaci, centralizaci klíčových politik, přesunu moci do Bruselu, ale též k rostoucímu a neefektivnímu přerozdělování, nešťastné dotacni politice, jejímiž plody jsou mj. i řepková pole a pomles potravinové soběstačnosti. Demokracie, svoboda vyjadřování, sdružování, držení majetku, bankovní a listovni tajemství, společenská pluralita, to vše je v současné zbolševizované atmosféře Bruselu na sestupu.

Na vzestupu je naopak podpora fizlovani, udávání, zvirba jakýchsi socialnich kreditů, jako v Číně, kdy o vašem oravu byt ve veřejném prostoru jiz dnes zacinaji rouhodovat armády mladych politruků a kádrováků z dotovaných neziskovek v úzké spolupráci s cenzory a bachaři z globalnich platforem (FB, Twitter, Google ad).

Pseudoliberální levice EU čím dal rychleji posouvá od demokracie a individuálních svobid i odpovědnosti směrem je zglajchšaltované názorové totalitě , jak jsme ji znali za bolševika, jen s moderními nastroji fízlování a konzroly a s mnohem, mnohem lepším marketingem. Vždyť Elfové zní líp, nez mix PS VB a StB.

Kyvadlo se nám vychýlilo příliš. Nechali jsme to dojít moc daleko. Vyrazna akce potřebuje pro znovunalezení rovnováhy výraznou reakci. Na hrubý pytel nyní musí, bohužel, přijít hrubá záplata. Nyní nepomůže volit středové, mírně skeptické strany, které v reálu nemají chuť, ani plán EU výrazněji reformovat.

Je treba volit výrazně euroskeptické strany. Jen šok a výrazný tlak totiž pomůže eurobyrokratům, odtrženým od reality, probudit se a začít Unii vracet k pozici užitečného nástroje členských států, ktery se nyni vymknul a směřuje k diktátorskému způsobu vlády.

EU potřebuje hlubokou a systémovou reformu principů a institucí. To budou její současní vládci ochotni podstoupit jen tehdy, kdyz budou balancovat jednou nohou nad propastí. Oni to vědí, proto se bojí, proto tak výrazná eurofilní kampaň za ucasti obvyklých podezřelých. Pojďme je nad propast dostat. Bude na nich, zda se chytnou za nos a udrží, nebo skončí dole.

 

Dalši dřisty:

Ukrajinska analyza Jana Schneidera Referendum ze dne 16. března 2014 bylo uplatněním práva vypsat referendum, týkající se podstatných otázek pro krymské obyvatelstvo. Námitky, že se konalo za přítomnosti ruských („okupačních“) vojsk, která tam dokonce byla prý poslána, jsou zcela liché, říká ve svém článku komentátor Jan Schneide...
Hodnocení Ruska Když se bavíme o Rusku a Číně, málokdo si uvědomí, o jak velkých teritoriích hovoříme, ať už z hlediska rozlohy, tak i počtu obyvatelstva. Nikdo nediskutuje o specifické demokracii v USA, kde proti sobě fakticky stojí jen dvě politické síly, ale zároveň mnoho lidí považuje za správné vysmívat se sys...
Rozbití Jugoslávie byla americká práce… Hmm... říkal jsem si to, všechny okolnosti tomu nasvědčovaly. Informace agenta CIA přinášejí první střípky z této veliké tragédie. Ale koho to dnes po čtvrt století zajímá?   Rakouský časopis Info-DIRECT zveřejnil překlad rozhovoru s bývalým agentem CIA Robertem Baerem, který byl publikov...
Nova prasarna v českem parlamentu… Dokaž, že jsi nevinen 12.4.2019 / MARIAN.KECHLIBAR Do poslanecké sněmovny jde návrh zpřísnění antidiskriminačního zákona. Převracel by kompletně důkazní břemeno a umožňoval neziskovkám hromadné žaloby bez konkrétních poškozených. Milí čtenáři, mám pocit, že politiku sleduji do...
Střet kultur, aneb jak zapomenuty politik (pry) do... Tož Diminik prý dostal po čuni! Zlé jazyky tvrdí, že byl ožralý a moc sa ščúřil na pěknů cérku. Iní že říkál, že na Moravě sů sto let za opicama a v Práglu se ví všecko nejlíp. A on že ví všecko nejlíp z celého Práglu. Konspirátoři přispěchali s troškou do mlýna, šlo o pokus o vraždu s ras...
   
loading...

Komentáře

komentářů

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů