top of page

Běloruska bida

To je zvlaštni, jak Bělorusko zmizlo z prvnich stranek, co? Tak přemyšlam, kdyby tenkrat Jakeš nebyl hlupy, mohl v křesle gentajemnika lapět dodneška. Ale vzdat boj po tydnu, to se dneska už nerobi.


Že Luky musi pryč, to jasne, bo nechat mlatit vlastni lidi a zabijat demonstranty, to se prostě nerobi, to može projit třeba ve Francyji, ale Lukymu by se to tolerovat nemělo. Každopadně se zda, že prvni kolo naš plešaty traktorysta ustal. Přiznejme mu dokonce, že krok s tu prezidentsku ignoraci byl skvěly. Bo zrobit to dva tydny před planovanym terminem, to zebral všem větr z plachet. Všeci ale tušime, že ten krok nebyl z jeho hlavy, že. On už dostal ty notičky nalajnovane, tuž dufam, že brzo oznami změnu ustavy, nove volby, poděkuje pracovitemu lidu Běloruska a pude už konečně do prdele.

Ale o běloruske polityce sem se dneska nechtěl bavit, na to nechame samostatny blog, fčil sem chtěl zas ukazat, že vytvořeny medyjalni obraz nějake země nemusi mět vubec nic společneho s realitu, jak to obvykle byva.

Když sem odjižďal do Běloruska, susedi mi balili obložene chleby na cestu, abych v te zbědovane zemi nescypnul hlady. Nemusite se bat. Když se do te placate země bez mořa vydate, hlady rozhodně nescypnete.Ladislav Větvička, gurman Mlade Fronty Fčil, Vitebsk, Minsk

PS: Dalši texty z běloruske vypravy najdete tady.

Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page