top of page

Tito lidé selžou znova...


"On ten covid byl velice zajímavý celoplanetární pokus nikdy neviděného rozsahu. Mě na tom nejvíc poděsila rychlost omezení občanských práv a mizivý odpor proti tomu.


Myslím, že téma „Covid“, které dramaticky (a fatálněji než válka na Ukrajině) ovlivnilo celou naši společnost, podlehlo kolektivnímu vytěsnění. Tedy psychologicky vzato – vypuzení z mysli někam do podvědomí. Znamená to prakticky nulovou reflexi a hlavně sebereflexi. Čím to je? Právě tím, že dramatická většina společnosti naprosto selhala. A velká část to ví, ať už vědomě nebo podvědomě. Takže se k tomu nechce vracet.


Málokdo přizná, že selhal. Nejen jiným lidem okolo sebe, ale i sám sobě. Ta pachuť vědomí, že se nechal totálně zbláznit a byl ochoten jít za hranu toho, co považoval desítky let za samozřejmé a žádoucí, a třeba jen pasivně se podílel na legitimizaci systémového apartheidu, musí být trýznivá.


Jen silný jedinec se s pochybením umí vyrovnat a přiznat to aspoň sobě. A zejména poučit se s z toho. Ostatní to radši vytěsní z mysli a budou předstírat, že to nikdy nebylo a oni ty dva roky neexistovali.


Tito lidé selžou znova."Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page