Turek rozfukava dalši valku?

Byl nadherny vikend, tuž sem se kochal v kraju okolo řeky Dyje a napadlo mě zajet k susedovi, bo kdovi, jak dluho to ještě bude povolene.


Obdivoval sem ten pořadek, zarovnana dyňova pole, enem mě mrzelo, že sem nepotkal jedineho živeho člověka. Jako kdyby všeci poscypali. Enem v jedne vesničce sem potkal hromadu malych, tureckych synku, jak se s klackama šermovali a řikal sem si, zaplať Allah za ně, bo bez nich by tu bylo totalně mrtvo.

A pak mě napadla taka blbost, že za dvacet roku tito synci nebudu mět v rukach klacky, ale ostře nabite kvery a bude jich tu moc a už tu nebudu byvat žadni puvodni Rakušaci a tihle mladi budu tvrdit, že naše země je jejich země, bo je to napsane tady všude na cedulach a oni si ju přišli zebrat zpatky.

Ale hned sem podobne myšlenky zahnal a pomyslel si cosik, že sem předsudečně nenavistny a proč by cosik takeho dělali a že přece sem v životě poznal hodně Turku a su to super lidi a cosik takeho by nam nikdy nezrobili, bo přece žijeme v civilizovanem světě.

A pak se přede mnu objevila ta čara na zemi a taky velky pamatnik, kde bylo mnoho jmen davno mrtvych lidi a bylo tam napsane, že zme zabili hrozně moc statisicu tych Turku, teda soryjako, t