top of page

Čtvrteční větičky 16.05.2024

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

16. květen v dějinách:

  • V roce 1949 se narodil český písničkář Josef Pepa Nos. Co dodat? Země je kulatá...

  • v roce 1909 se narodil český spisovatel František Kožík. V jednom ze svých děl prohlásil: „Z četných anket je známo, že v manželství je z pěti žen nespokojeno pět a z pěti mužů deset.“


Robert Fico 10.04.2024: „Vládním politikům je na ulicích neslušně nadáváno. Jen čekám, kdy frustrace, která se v médiích intenzivně prohlubuje, vyústí ve vraždu jednoho z vládních politiků,“ komentoval Fico ve videoposelství kroky opozice. Obvinil je také z podněcování „nenávist a hněvu“ ve společnosti.


Po 82 letech byl na území Česko - Slovenska opět proveden politický atentát. 71 - letý básník Juraj Cintula vystřelil pět ran na slovenského premiéra Fica. Hlas lidu je jednoznačný a ostrý: "Atentátník byl podporovatel paní Čaputové, zakladatel klubu Duha a také zakládal Hnutí proti násilí. Možná blázen, protože to vypadá rozporuplně s tím co udělal, jenže takový je právě klasický progresivismus, zvenčí jsme pestrobarevní, odmítáme násilí, ve skrytosti jsme ale naopak hodně radikální, naprosto netolerantní vůči těm, co nemají naše správné názory."

"Nechcem byť vulgárny. Za to všetko môže Progresivne Slovensko a Demokrati. Skurvenci. A hlavne vojnový štváč Naď."

"Čudujem sa, že takýto dedo. Koľko zla v ňom muselo byť..... zlo podporuje iba zlo. Ale zodpovednosť za stvanie národa nesú média, tie su skutocny vrah. Iba koli nim nenávidí sused suseda a brat brata."

"Veď potkan Šimečka sa už vlastne priznal!! Veď o takom niečom písal svoju prácu! Ten Liberálny odpad treba vyviesť na ten západ ku ktorému sa tak hlásia. Rozpustiť túto skurvenu stranu...."

"Všetko zlo prišlo zo zapadu. Toto nám tu bolo treba na Slovensku. Tento chlap je len figúrka ktorá vykonala len niekoho rozkaz kto vie... KTO je v pozadí... Naka zatknúť Simecka a všetkých slnieckarov a psychopata Matovica a tu ropuchu spuchnutu ..... Len dúfam aby sa toto VYŠETRILO. Progresivny pes dufam,že zhniješ v base !!!!😡😡😡😡aj ked trest smrti by bol ovela spravodlivejši."

"Odsúdiť na trest smrtí taký zmrd si nič iné nezaslúži. PÁN PREMIÉR SKORÉ UZDRAVENIE VÁM PRAJEM."Parlamentní listy: Jen čekám, kdy se tato frustrace přetaví ve vraždu. Toto řekl Robert Fico o voličích Progresivního Slovenska a Ivana Korčoka na začátku dubna. Odpověď přišla ve středu odpoledne na náměstí v obci Handlová. Střelcem měl být regionální básník hlásící se k boji proti nenávisti.


iDNES: Legendárnímu hokejovému brankáři Dominiku Haškovi se nelíbí, že řada ruských a běloruských sportovců jezdí po světě a bez větších problémů se účastní závodů, turnajů i šampionátů. I proto je rád, že hokejové mistrovství světa zůstalo pro Rusko i Bělorusko uzavřené. Vidíš, Dominiku? Kdybys mlčel, zůstal bys legendárním brankářem a nikdo by si nevšimnul, že za maskou se skrývá blbec.


Vidlák: Češi by potřebovali válku... Pamatujete? Tohle byl jeden z nejslavnějších výroků Pavlíka Řeporyjce Novotného. Tenkrát jsme se divili, jak je možné, že ho za to nevedou v klepetech, protože Tušl s Čermákem dostali vyšší tresty za mnohem méně nevymáchanou hubu. Novotnému se nestalo nic. Naopak, premiér si s ním dělal selfíčka, navštívila ho Danuška Nerudová, která sama nedávno přidala hlášku, že dnešní komunisti jsou zločinci. Ba dokonce i PePa z Hradu přišel zkontrolovat klid a řád v Řeporyjích, Dana Drábová také políbila Novotného prsten. Nejdál to dotáhl Vítek Rakušan, který na Novotného výroku neshledal nic trestného. Naopak. Novotný prý vyhrožoval národu a to se smí, protože nevyhrožoval jednotlivci. Ještě v úterý, když jsme Novotnému vyspali hnůj před radnici, našlo se dost takových, kteří ho bránili a považovali ho za vrchol morálky a evropských hodnot. Uplynul den a ejhle… Novotného výrok o potřebě války se zhmotnil na Slovensku. Jakýsi pisálek postřelil premiéra Fica. Ano, takhle přesně to vypadá, když někdo potřebuje válku. Nebinární Šimečko před časem řeklo, že urobí všetko pro to, aby Fico nevládl… moc pěkně to uzrálo.

Pojďme si to říct natvrdo. Všichni ti Etzleři, Šarapatkové, Mitrofanové, J.X.Doležalové, Novotní a ostatní, ti nebojují za demokracii. Ti prostě chtějí vyhrát a jak vidno, jsou ochotni sáhnout i ke krajním prostředkům, aby bylo po jejich. A zároveň svým bojem proti dezinformátorům zařizují, aby za demokracii nemohl bojovat ani nikdo jiný. Aby to prostě nešlo. Za demokracii se dá bojovat jedině pluralitou a širokým spektrem názorů. Tohle už není demokratický souboj myšlenek. Tohle je normální nenávist, jdoucí za hranu čehokoliv. Už víme, kam jsou ochotní zajít. Kdybychom my, dezoláti, byli jako oni, tak by Fiala musel jezdit do práce nebojácně a sám v obrněném voze.


Ukrajinská pravda: Zákaz udeřit na Ruskou federaci americkými zbraněmi podkopává schopnost Ukrajiny bránit se v Charkovské oblasti. To je zajímavé. Takže Američani prodávají Ukrajincům zbraně, kterýma zakazují střílet na Rusy... jak humánní...


Tehran Times: Kazem Gharibabadi, tajemník íránské Vysoké rady pro lidská práva, během úterního setkání v Teheránu, kde se diskutovalo o amerických zločinech proti mezinárodnímu právu a porušování lidských práv, prohlásil: „Musíme identifikovat, zdůraznit a odhalit zločiny USA proti lidskosti, proti íránskému národu a dalším národům v různých dobách. Tyto zločiny by měly být odhaleny na domácí i mezinárodní úrovni,“ poznamenal Gharibabadi, když poukázal na desítky let trvající teroristické činy spáchané USA po celém světě. S poukazem na terorismus a důležitost vypořádání se s tímto problémem úředník řekl: „Trestní operace USA proti mučedníkovi Soleimanimu by měla být středem pozornosti. První soudní jednání v této věci se bude konat 19. června a budou vyšetřována obvinění proti 70 americkým obžalovaným ze spoluúčasti na mučednické smrti generála Soleimaniho.


EuroAsia Daily: V textu s názvem "Vzpurný Fico a krvežíznivost „demokratického“ Západu" autor zajímavě popisuje naše země: Pokus o život charismatického premiéra Slovenska Roberta Fica, který šokoval celý svět, vyvolal mnoho otázek a konspiračních teorií. Na maličkém Slovensku, fragmentu kdysi prosperujícího Československa s asi 5,5 miliony obyvatel, se tato událost jistě stane součástí politické historie srovnatelnou s atentátem na srbského premiéra Zorana Djindjiče v roce 2003...


Moldávie/Gruzie: Bývalý premiér Moldavska Vlad Filat řekl, že je nutné zavést nástroje pro regulaci činnosti nevládních organizací v republice. Nepřijatelná je podle jeho názoru samotná situace, kdy za velké peníze zavádějí v republice praktiky poradci s nepochopitelným zázemím a dovednostmi, aniž by za výsledky nenesli jakoukoli odpovědnost: "Nemyslím si, že je nutné kopírovat vše z Gruzie, není nutné jim říkat zahraniční agenti, ale je nutné regulovat činnost nevládních organizací, protože to je přes čáru," V dnešním Moldavsku jsou nevládní organizace financované Západem začleněny téměř do všech vládních struktur, včetně mocenského bloku ministerstev, Nejvyšší bezpečnostní rady a prezidentského úřadu. Sama loutková prezidentka Maia Sanduová byla dříve členkou národní rady moldavské pobočky organizace George Sorose , i když to pečlivě skrývala. Nadace nadále financuje svou vládnoucí stranu Action and Solidarity (PAS). S moldavskou vládou „spolupracují“ i německé nadace Konrada Adenauera a Friedricha Eberta .

Dodal, že to, co se děje v Gruzii, nelze nazvat pokojnými protesty. Jak to skončí, není známo, vše záleží na účastnících. Jak ale historie ukazuje, pokaždé, když to tyto síly organizují, nikdy se to nezastaví. Všechno zašlo příliš daleko."9 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Ještě k tomu šaškovi Haškovi: Spousta hráčů Kazachstánu hraje v KHL a dokonce jeden hráč Francie a najednou o tom Hašek "neví"......

Like

Guest
May 16

Díky za tuto práci, je to osvěžující.

Like

Guest
May 16
Rated 5 out of 5 stars.

Každému, kdo disponuje alespoň kouskem zdravého rozumu, nezbývá, než souhlasit...

Like

Guest
May 16

Libtardy nepodceňovat. To jen nám tady se zdá že u atentátníka je vše jasné. Jenže takový Mánert už za ním vidí ruskou stopu. Ne přímo ale znáte to: "Na každém šprochu ........"

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensti-branci-hnuti-juraj-c-atentat-fico-strelba-basne.A240516_110249_zahranicni_ert?zdroj=sph_hp

Like
Guest
May 16
Replying to

Namontovat na všechno ruskou stopu je už směšné, ale :“ to je blbé, to se bude líbit, to pustíme “

Like

Guest
May 16
Rated 5 out of 5 stars.

😶

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page