top of page

Čtvrteční větičky 23.05.2024

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

23. květen v dějinách:

  • V roce 1707 se narodil Carl von Linné, švédský vědec, lékař a botanik. Dochoval se jeho citát: "Veliký je náš Bůh, veliká je jeho moc a jeho síla je nezměrná."

  • V roce 1618 proběhla tzv. Třetí pražská defenestrace. Tento zvyk se do dnešních dnů nedochoval...


iDnes: Pavel Novotný se podle rozhodnutí soudu musí omluvit dopisem s vlastnoručním podpisem bývalému prezidentovi Miloši Zemanovi za řadu velmi hrubých vulgárních urážek a vyslovené přání smrti. K tomu musí řeporyjský starosta bývalé hlavě státu zaplatit 100 tisíc korun odškodného a dalších 12 342 korun za náklady na řízení. V rozsudku se píše: „Žalovaný je povinen zaslat žalobci doporučený dopis, který bude označen aktuálním datem a žalovaným vlastnoručně podepsán, tohoto znění: Já, Pavel Novotný, DiS., se tímto omlouvám Ing. Miloši Zemanovi, bývalému prezidentu republiky, za újmu na jeho cti, vážnosti, důstojnosti a soukromí, způsobenou tím, že jsem jej dne 10. 1. 2023 v rámci živého vysílání na sociální síti TikTok úmyslně hrubě slovně urazil výroky: ‚Zeman ať chcípne, v pekle se smaží, kun*a proruská!‘, ‚Zku*vená pí*a Zeman‘, Viděl jsem Zemana, jak funguje, ču*ák zku*venej!’, ‚Ať chcípne Zeman, v pekle se smaží, svině proruská‘ a ‚Nikomu nepřeju smrt, ale jeho smrt by byla v zájmu České republiky, samozřejmě ať už jde do pr*ele konečně!‘ A to do tří dnů od právní moci tohoto rozsudku,“


Radio Universum: Mise Evropského parlamentu chtěla ve svém šíření evropské víry pokračovat do Slovinska. Měla v plánu tam zkoumat svobodu médií a boj proti korupci. Tehdejší slovinský premiér Janša chtěl ale vědět, kolikrát podobná delegace navštívila německou kancléřku, nizozemského předsedu vlády nebo francouzského prezidenta. Když se nedočkal odpovědi, odmítl se s delegací Evropského parlamentu bavit. No vida, a pak, že to nejde. Ale takové velikány jako Sobotku nebo Fialu si v této pozici nedokážu představit


Deník TO: Prezident republiky Petr Pavel na debatě s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě znovu řekl, že je příznivcem přijetí eura. Referendum o euru by nedoporučoval. Ve Švýcarsku se sice tento instrument již dlouho využívá, na příkladu Velké Británie a brexitu je ale podle něj vidět, že i vyspělá demokratická společnost může být ve složité otázce zmanipulovaná. Milý PePo107, pamatuješ na volby prezidenta v roce 2023? Nebyli i tví voliči ve složité otázce volby mezi komunistou a komunistou zmanipulovaní?

FB Richard Perman: PePa k otázce, zda by mohli volit mladí lidé už od šestnácti let: „Já bych byl pro. Myslím, že nic špatného by nepřineslo, kdybychom ten věk na šestnáct let snížili. Dnešní mladí mají rozhled, který jsme my neměli ani ve dvaceti.“ Nemohu si pomoci, ale PePa je 107 mm velký zelený kokot.


Írán: Bývalý íránský ministr zahraničí Mohammad Javah Zarif řekl, že nehoda, při níž zahynul prezident Íránu Raísí, bude „zapsána na černou listinu amerických zločinů proti íránskému národu“. Šéfredaktorka RT Margarita Simonjanová napsala na Twitteru: „Raísího helikoptéra spadla nešťastnou náhodou kvůli mlze, na Fica střílel bláznivý dědeček, na Olofa Palmeho a Kennedyho taky. To se stává...“


Vidlák: Do Fica nastřílel jistý progresivista celý zásobník, íránský prezident spadl s vrtulníkem, saúdský král Sálmán je v nemocnici a na saúdského korunního prince také chystali nějakou vraždičku. Srbský prezident Vučič pro jistotu nechal zatknout člověka, co mu vyhrožoval atentátem. V Turecku prý zmařili další pokus o puč proti Erdoganovi. V Gruzii se majdanuje kvůli zavedení obdoby zákona o zahraničních agentech, který mají i v USA. Novinářům to vůbec není trapné. Jo, co je dobré pro Ameriku, není dobré pro vazala Ameriky. Jasné? Do toho Američané opouštějí Niger, Rusové dělají jaderné cvičení a na izraelské představitele vydali stejný zatykač jako na Putina.


Echo24: Malým a nenápadným ostrovem Nová Kaledonie otřásají v posledních několika dnech velké nepokoje. Neklidnou francouzskou državu v jihozápadním Pacifiku sužují pouliční boje výtržníků a separatistů, kteří povstali proti francouzským správcům teritoria. Francie na ostrově, jenž leží nějakých 1200 kilometrů východně od břehů Austrálie, zavedla výjimečný stav. Paříž z podněcování ke smrtícím nepokojům obvinila Ázerbájdžán a na ostrov poslala tisícovku policistů.


Euro Asia Daily: Gruzínský premiér Irakli Kobachidze argumentoval potřebou zákona o zahraničních agentech a prohlásil, že úřady nechtějí „ukrajinizaci“ země, „majdan“ a „druhou frontu proti Rusku“ a to vyžaduje transparentnost ve financování nevládních organizací, které se podle něj dvakrát pokusily o revoluci v zemi. Gruzínský parlament schválil zákon „O transparentnosti zahraničního vlivu“ ve třetím a posledním čtení minulé úterý, a to i přes pouliční protesty. Gruzínská prezidentka Salome Zurabišviliová v sobotu vetovala zákon o zahraničních agentech a označila jej za „ruský“ a „protiústavní“. K přehlasování prezidentského veta potřebuje parlament prostou většinu hlasů.
4 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
May 23

A proč my nemáme zákon o zahraničních agentech??

Like
Replying to

Protože by se ukázalo, kolik neziskovek má zahraničního "sponzora". A to se vládnoucí bandě nehodí...

Like

Guest
May 23
Rated 5 out of 5 stars.

Díky za normálního člověka

Like

Rated 5 out of 5 stars.

Díky, že pokračuješ v denních glosách! Vše nej k svátku!

Like
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page