top of page

Čtvrteční větičky 30.05.2024

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

30. květen v dějinách:

  • V roce 1265 se narodil italský básník, jazykovědec a filozof Dante Alighieri: „Jeden čeká, že se doba změní. Jiný pevně ji chytí a hned jedná!“

  • V roce 1434 rozdrtily spojené síly umírněných kališníků a katolíků v bitvě u Lipan tábority a sirotky vedené Prokopem Holým.


Oslavy mistrů: Za premiérem Petrem Fialou nepřišel celý tým, zhruba půlka týmu raději odpočívala po náročných oslavách, nebo trávila čas s rodinou.

Ale to je škoda. Mohli si družně popovídat o tom, jaké signály vyslal Fiala a jaký signál přijal Červenka před klíčovým gólem. Mimochodem, v osmačtyřicátém šla celá reprezentace sedět, v osmašedesátém byl z přelepení hvězdiček politický škraloup a dnes hokejisti odmítnou pozvání od premiéra a nikdo ani nejde do gulagu nebo na frontu. Je to tak dobře. Pokrok a humanitu nezastavíš...

Hlas lidu z FB je ještě drsnější: Tak nám dnes polovina hokejistů poslala premiéra Fialu do prdele. Dokonce podpisy na dresu pro Fialu jsou asi jenom těch 13. Opět dobrá práce.


Alena Schillerová: „Svolali jsme mimořádnou schůzi k migračnímu paktu, protože se potvrdilo, že premiér Fiala a ministr Rakušan prostě všem občanům bezostyšně lhali.“


Deník TO, Skandál z ostrova Sylt: Oblíbená německá destinace vyšších vrstev se dostala na přední stránky novin kvůli videu, které obletělo internet. Na krátké nahrávce vidíme skupinku mladých lidí, kteří skandují „Německo Němcům, cizinci pryč! (Deutschland den Deutschen, Ausländer raus!)“ do rytmu techno skladby L'amour toujours italského hudebníka Gigi D’Agostina.

Hlas lidu z diskuse: Když zhovadilosti politiků začnou znepříjemňovat běžný život občanů, tak to dají najevo. Pokud vládnoucí elita proti nim tvrdě zakročí, vyvolá ještě větší odpor. Začíná sklizeň toho, co zde bylo zaseto.


Tn.cz, tvrdé drogy ve Sněmovně: "Minulé volební období pod kancelářemi SPD měli poslanecký klub Piráti a tam zcela pravidelně byla cítit marihuana. Musím říct, že mě to při práci velice rušilo," prohlásil předseda SPD Tomio Okamura. "Myslím si, že to je věc Sněmovny, co tam kdo požívá," reagoval na kokain ve Sněmovně prezident Petr Pavel.

Tak nevím, jestli to PePa107 vyřknul těsně poté, co si ublížil na motorce nebo se pořezal při holení, ale to neudělal dobře. To by taky dopraváci mohli prohlásit, že je to věcí každého, co kdo ve svém autě požívá...


Parlamentní listy: Na jedné straně jsou mocní a média hlavního proudu, na straně druhé tisíce obyčejných lidí. Tak prý teď vypadá jednání na 77. světovém zdravotním shromáždění v Ženevě, kde se jedná také o budoucích pravidlech, jak postupovat v případě budoucích pandemií, jako byl Covid-19. Už teď se ukazuje, jak velká propast se v této oblasti mezi lidmi vytvořila. Na jedné straně stojí zdravotní byrokraté, politici u moci a mainstreamová média. A na straně druhé obyčejní lidé, kteří projevili svou vůli prostřednictvím otevřeného dopisu, pod který se podepsalo na 15 tisíc lidí. „Požadovali odpovědnost a odmítli autoritářská, rozsáhlá a univerzální opatření, která byla typickým znakem celosvětové reakce na pandemii.

Echo24, zasedání WHO: Není také zřejmé, zda by se v budoucnu po schválení závazné dohody mohl opakovat tzv. Švédský model, který byl sice v rozporu s tím, co požadovala WHO, ale nakonec se v případě boje s koronavirovou epidemií ukázal jako úspěšný. Dohodě bývá vyčítána především snaha o centralizaci pravomocí omezující rozhodování jednotlivých členských států WHO a koncentrace moci v rukou generálního ředitele WHO, který by sám rozhodoval jak o vyhlašování, tak ukončování pandemie. Zavádí například také pojem „podezření na pandemii“.


Vidlák: Nepotřebujete k tomu číst analýzy různých vojenských machírků, kteří jsou stejně poplatní propagandě, jako Česká televize. Nepotřebujete k tomu ani plukovníka Foltýna, ani generála Koudelku, ani prezidentčíka Pavla. Nepotřebujete k tomu ani kriegsministryni Černochovou, ani Stoltenberga. Nepotřebujete k tomu ani lidi z opačné strany. Big Sergeho, vojenský kanál Rybar, nepotřebujete k tomu ani zprávy od Peskova nebo Zacharovové.


Bohaté vám postačí sledovat trička a apely našich pětikoaličních politiků.


Pamatujete? Na začátku Ukrajině k vítězství stačil Bayraktar a svatý Javelin. Ruská armáda byla neschopná, docházela jí munice, nafta, jídlo i vojáci. Putin měl rakovinu. Pak Ukrajině k vítězství stačil svatý Himars. Tričko s ním už si vzala na sebe i atombába Drábová. Rusům už sice munice nedocházela, ale zato rabovali čipy z praček a maršál Petrla hlásil, že už brzy nebudou mít ložiska do vagonových kol. Pak potřebovala Ukrajina k vítězství zničující sankce, které srazí ruské hospodářství na kolena. K tomu samozřejmě další dávku Himarsů, další Javeliny, pak tanky Leopard, vozidla Bradley… Díky tomu Ukrajina rozjede ofenzívu, jakou svět neviděl. Nic víc Ukrajina k vítězství nepotřebuje. Snad ještě stíhačky F-16. Ale pak už to bude kompletní. Mezitím se jakýsi Prigožin probil Bachmutem a zničil v něm zálohy, které měly v jednom smělém útoku smést Rusy, dojít k Azovskému moři a uzamknout Krym. Jo a také bylo zapotřebí dodat rakety, které doletí až na Krymský most. Na to se předtím zapomnělo a Ukrajinci se museli pokoušet zničit most pomocí sabotáží.

Pak bylo zapotřebí udělat nábojovou iniciativu. Milion granátů pro Ukrajinu. Další pěkná mikina pro našeho premiéra a jeho šílenou Valkýru. Nic víc Ukrajina nepotřebuje. Jen další náboje. Jo a pak potřebuje deset tisíc dronů…. Jo a taky potřebuje vrátit ten milion mužů, co před válkou utekli na Západ. Ukrajina sice žádné ztráty skoro nemá, ale k vítězství ty muže potřebuje. A tak na to apeluje Ondřej Kolář.

A dál? Teď se ukazuje že Ukrajina potřebuje pro své konečné vítězství zasahovat cíle v Rusku. Potřebuje k tomu dovolení od těch, kteří jí dodali zbraně. Předtím to nepotřebovala, k vítězství měl stačit ten zatracený Bayraktar a sankce, ale jak vidno, chtělo to podstatně víc triček a podstatně víc apelů.

Každý tento krok zatáhl Západ další kousek do války. Dneska se to nedělá naráz, pěkně salámek po salámku...


Iz.ru, Sergej Lavrov: "Uspořádání konference o řešení ukrajinského konfliktu za účasti Moskvy i Kyjeva může podle ruské diplomacie znamenat pokračování snahy Číny vytvořit podmínky pro řešení této krize. Sdílíme postoj, že v první řadě je nutné odstranit její základní příčiny, zajistit oprávněné zájmy všech stran a následně dosáhnout dohod na principu rovné a nedělitelné bezpečnosti. Dovolte mi ještě jednou zdůraznit: předpokládá to respekt k realitě, která se vyvinula na územich a odráží vůli lidí, kteří tam žijí,“ řekl šéf ruského ministerstva zahraničí v rozhovoru pro RIA Novosti .


Yisroel Dovid Weiss, rabín a mluvčí Neturei Karta, antisionistické židovské skupiny: "Žili jsme vedle Palestinců stovky let bez problémů. Když nás v Evropě brutálně zabíjeli a byli jsme nuceni opustit své náboženství, Palestinci nás objali s otevřenou náručí a poskytli nám bezpečné místo k pobytu. Nejcennější bytostí pro každého člověka je jeho miminko a my jsme si navzájem hlídali děti. Antisemitismus byl vždy evropským fenoménem. Obyvatelé Středního východu nás nikdy neobtěžovali a když jsme sem přišli, věděli o našem náboženství opravdu hodně. Všechno bylo klidné, dokud jsme se nerozhodli ukrást palestinské území a vytvořit si vlastní stát."

Tak, a fčil se v tom vyznejte. Celý rozhovor stojí za přečtení, ať máte v názorech ještě větší zmatek.


Gruzie: Výkonný tajemník strany "Gruzínský sen" a vůdce parlamentní většiny Mamuka Mdinaradze oznámil: Reportéři TV1 přišli k mým starým rodičům do vesnice Gvankiti a ptali se, z čeho postavili svůj vesnický dům a zda souhlasí s "ruským" zákonem. Je to fašismus a pokus o šikanu rodičů a děti.

Gruzie a neziskovky: Podle EU samotné je ve 4 a půl milionové Gruzii 10 tisíc neziskovek. „Iniciativa pro udržitelnost občanské společnosti v Gruzii“ byla jedním z největších podpůrných programů EU v posledních letech zaměřených na posílení občanské společnosti v Gruzii. V letech 2017-2020 bylo v rámci projektu vynaloženo více než 5 milionů eur. Projekt využilo více než 10 000 zástupců nevládních a komunitních organizací, iniciativních skupin, mládeže, učitelů, univerzit, centrálních a regionálních médií, podniků zapojených do společenské odpovědnosti a místní samosprávy. Veřejná kampaň projektu oslovila více než milion občanů"
9 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Jun 03
Rated 5 out of 5 stars.

Fajne

Like

Guest
Jun 02
Rated 5 out of 5 stars.

Dobre

Like

Guest
May 30
Rated 5 out of 5 stars.

To bylo napínavý.

Like

Guest
May 30
Rated 5 out of 5 stars.

Zajímavé.

Like

Guest
May 30
Rated 5 out of 5 stars.

Děkuji. Jste pro mě další ostrůvek pozitivní deviace.

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page