top of page

Středeční větičky 05.06.2024

 

Ladik Větvička - Hovory z Lán

5. červen v dějinách:


  • V roce 1723 se narodil skotský ekonom a filosof Adam Smith: „Ničemu se jedna vláda od druhé nenaučí rychleji než umění tahat z kapes lidí peníze.“

  • V roce 1967 zaútočil Izrael leteckým úderem proti cílům v Egyptě, čímž začala Šestidenní válka.

iDnes: 50% mužů do 25 let ještě nemělo sex s ženou...

Hmm, takže ženskou si najít neumí, ale do parlamentu už volit můžou. Pak se nemůžeme divit, že nás reprezentují politici se zvrhlými názory.


Deník TO: Na to, že Danuše Nerudová a půl STANu neví, kolik je vlastně pohlaví, jsme si už tak nějak všichni zvykli. Že Piráti a Zelení lítaj s duhovýma vlaječkama Prahou, no budiž. Někde si ty prvomájové pochody kucí, holky a nebinárka z Mladého Pirátstva musí přece vynahradit. 60 českých kandidátů, kandidátek a kandidátčat, co to chtějí z ČR dotáhnout až do Bruselu, nedávno přísahalo věrnost LGBT+ iniciativě ComeOut4Europe. Iniciativa zaštiťuje cca 700 LGBT+ neziskovek. Naši čeští hrdinové, hrdinky a hrdinčata slíbili těmto sedmi stům evropských LGBT+ neziskovek, že, cituji: “budou usilovat o zajištění udržitelného a dostupného financování občanské společnosti, včetně LGBTI organizací, ze strany EU.” A protože peníze progresivistům nestačí a usilují taky o moc, podepsali se jim i pod to, že, cituji: “ budou zajišťovat, aby EU využila všech svých pravomocí k tomu, aby se členské státy zodpovídaly za porušování lidských práv LGBTI osob.” Takže se těšme, až na nás čeští europoslanci, europoslankyně a europoslančata ze STAN, od Pirátů a ze SPOLUbudou práskat v Bruselu, že si myslíme, že existují jen dvě pohlaví a víc nic.


Vidlák: Vítek udělal debaty bez cenzury, aby Fialovi přetáhl voliče, že právě on je ten správný a jediný liberál a maják na stráži před Východem. Pak ale angažoval Danuši a ta mu to všechno svojí nebetyčnou blbostí a sebestředností zase rozebrala. Jsem rád, že do STAN rovnou vstoupila, takže tam toho ještě hodně zničí.


Monitor: Očkování proti tetanu je maskovaný program na kontrolu porodnosti. Keňská biskupská konference také znovu potvrzuje, že ač je příznivě nakloněna běžnému očkování (často prováděnému v katolických zdravotnických zařízeních), stále přetrvávají vážné obavy ohledně tajností, s nimiž je vedena kampaň proti tetanu. Církvi se podařilo získat několik dávek vakcíny, které byly analyzovány ve čtyřech různých laboratořích v Keni i v zahraničí. „Chceme tímto oznámit, že všechny testy ukazují, že očkovací látka použitá v Keni v březnu a říjnu roku 2014 je kontaminována hormonem beta-hCG,“ uvedli biskupové. Tato látka „způsobuje u žen neplodnost a opakovaně potrat“, připomíná dokument, jenž v závěru odsuzuje zastrašování lékařů, kteří potvrdili informace o vakcíně. Biskupové žádají Keňany, aby se vyhýbali tomuto očkování proti tetanu, protože „jsme přesvědčeni, že jde o maskovaný program na kontrolu porodnosti“.

To je ale zvláštní náhoda, že? Tetanová vakcína náhodně infikována hormonem. Zpráva je ale deset let stará a už bylo vysvětleno, že šlo o nedorozumění, které se stane jednou za deset let....


A2larm: „Hospodský život v Česku se mění. Lidé pijí méně piva i pálenky,“ píše se na webu iRozhlas. „Šesti největším bankám v Česku letos stoupl čistý zisk o pětinu na 17,9 miliardy korun,“ hlásá titulek článku hned pod tím. Zatímco si stále více lidí nemůže dovolit ani pivo v hospodě, banky bohatnou. Stejně jako velké potravinářské firmy nebo uhlobaroni. Proč? Do velké míry jde o výsledek politiky vládního kabinetu. Bankovní systémy se dějinným vývojem dostaly de facto mimo jakoukoli demokratickou kontrolu. Centrální banky byly vylomeny z organické struktury státu a jsou stále více především smutným dokladem nebezpečí víry v experty a ,nezávislost‘. To nám ostatně dokazuje i Česká národní banka svými kurzovými experimenty. (…) Následkem je mimořádně silné postavení bank a v podstatě celého paralelního byznysu virtuální ekonomiky (tzv. finančních trhů) v hospodářských strukturách států i nadstátních útvarů. Jejich reálný vliv je natolik silný, že jsou schopny ovlivňovat všechny vrstvy rozhodování státu,“ napsal pro Alarm v roce 2019 ekonom Jiří Šteg.


Lukáš Kovanda: Máloco ukazuje současnou tak častou plytkost české veřejné diskuse zřetelněji než debata o přijetí eura. A vůbec neplatí, že vše v této diskusi již bylo řečeno! Naopak, eurozóna se od roku 2004, kdy se Česko vstupem do EU zavázalo euro přijmout, celkem zásadně proměnila – a proměňuje. A měla by se tedy vyvíjet i diskuse o euru. Postupnou proměnu eura – a eurozóny – reflektují třeba hodnocení ratingových agentur, zpravidla se zhoršující. Jak to demonstruje třeba páteční zhoršení ratingu Francie agenturou Standard & Poor’s. Nejde o výjimku. Již jen šest z dvaceti zemí eurozóny má podle agentury Standard & Poor’s lepší rating než Česko. Jedná se o Německo, Rakousko, Nizozemsko, Lucembursko, Finsko a Belgii. Nikdy v historii nemělo tolik zemí eurozóny stejný nebo horší rating než Česko, což samo o sobě staví otazník za výhodnost vstupu Česka do eurozóny.


iDnes: Zelenskému se hroutí mírový summit. Spojenectví s USA dostává trhliny. Nedorazí ani Číňané, ani Saúdové. Z očekávaného mírového summitu ve Švýcarsku se omluvilo několik velkých hráčů a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj netají svou frustraci. Nedorazí ani americký prezident Joe Biden, který upřednostní důležitou předvolební akci v Kalifornii – zastoupí ho viceprezidentka Kamala Harrisová.


Dnešní justice: Marián Magát naživo priamo z väznice! (29.5.2024)


iDnes: Lídr kandidátky SOCDEM pro volby do Evropského parlamentu Lubomír Zaorálek dva dny před rozhodnutím voličů přitvrdil: „Chcípácká vláda, která nemá koule“ nebo „kolaborantská vláda“, to byla slova, která několikrát použil na tiskové konferenci strany. Kritizoval třeba, že za přihlížení vlády za rok z Česka odteklo 456 miliard korun.

Hlas lidu: Zaorálku, ty drzoune! S taháním investorů na zainvestované pozemky za korunu, daňovými prázdninami jste začali vy v čele se Zemanem. Kdo vydal servilní prohlášení čtyř Číňanovi? Vy. Kdo celých osm let dělal onuci Babišovi a shodil důchodovou reformu a rozvrátil veřejné finance? Kdo byl ochoten jednat s rusáky při provalení akce ve Vrběticích.

Tebe může volit jen žížala - tvor bez paměti.


2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Jun 05
Rated 5 out of 5 stars.

Nejen Zaorálek se vrací do politiky, ale i Paroubek, Hašek, Špidla a další ti "nejlepší z nejlepších".

Like

Guest
Jun 05
Rated 5 out of 5 stars.

K tomu Hlasu lidu z posledního odstavce - i když je Zao oportunistická kecka, pořád po socanech a Babišovi zůstaly finance v lepším stavu než vypadají po 2,5 roku bačování géniů z pětikolky. Kdo je teda může volit, tvor bez mozku?🤔

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page