top of page

Dalši naprosto marne vyroči

Tuž zas proběhlo jedno naprosto marne vyroči. Už mi to pomalu začina připominat staru blbu normalizacu, kdy se čas měřil chvilama, kere odtikavaly mezi vyročima Vitězneho unora, Prvnim majem, Osvobozenim od fašizmu a člověk se už těšil, že po Velke řijnove to už je enem kusek do Vanoc a do Silvestra.


A tuž po rokach to byl zase patek, kdy medyjalni bubenici halasně hlasili, že je třeba slavit, bo listopad.

A tak byvaly rozvědčik přišel položit kvitka na hrob neznameho byvaleho agenta statni bezpečnosti Ludvika Zifčaka, bez kereho by žadna revoluce nebyla.

Sučasny nadřizeny tajnych služeb, ten s tyma vyvalenyma očiskama, vykladal cosik o tym, že mame tu svobodu, což spočiva v tym, že po něm jakysik duchodce cosik vykřikoval a nebyl za to na mistě zatčeny. Už ovšem neřeknul, že svoboda projevu ještě neznamena svobodu po projevu. A zatimco policejni software vyhodnocoval duchodcovu identytu, soudcovska mašineryja hnala jine lidi do kriminalu za to, že cosik kajsik řekli v blby čas na ještě blbějšim mistě.

No a cele to podtrhnul profesionalni degustator premier Nutello, kery raději ani nevylezl z lužka, což je vzhledem k vysledkum jeho vladnuti asi to nejlepši, co mohl zrobit.


Dalši naprosto marne vyroči tedy proběhlo. Ze škol vychazaju nove, naprosto blbe šiky děcek, vhodne leda tak jako nemastna, neslana naplň neziskovek. Lidi, kerym tenkrat bylo třicet, dneska nevěřicně čumi na vyměr duchodu, kery je moc maly na to, aby se z teho dalo žit a moc velky na to, aby člověk scypnul hladem a surikaty ve vladě kupuju zbytečna letadla a směju se všeckym, kere zadlužuju na tisic roku dopředu.


Dobře vam tak. Cinkali ste sice dobře, ale neuvědomili ste si, že cinkanim to nekonči, co?Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované ve výše uvedeném textu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky

možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP
8 comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
Invitado
26 nov 2023

Větvo, trapas v přímém přenosu. Ty fotky jsou super.

Me gusta

Invitado
24 nov 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Na ČT se k událostem na Národní 17.11.1989 vyjadřoval kde kdo, ale postrádal jsem rozhovory s hlavními řečníky z tribuny na Letenské pláni za přítomnosti cca 750 tis. demonstrantů v následujících dnech a taktéž zmínku o událostech z listopadu roku 1939.🤔

Me gusta

Invitado
22 nov 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Jó, tak to na tom světě chodí už hezkou řádku století...

Me gusta

Invitado
22 nov 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Zaznamenal jsem zajímavý názor pietního návštěvníka Národní třídy: prý tam nejde naivně uctívat současný marasmus, do nějž nás pravda a láska postupně přivedly, ale zavzpomínat si na tu dobu, na prožité pocity a naděje, neboť to tenkrát bojoval doopravdy a ve svém sebehodnocení se nemá za co stydět. Třeba to tak má víc lidí a mainstreamový náhled na účastníky jako na podporovatele současného režimu je jen obvykle pootočenou dezinterpretací jiných dějů...

Me gusta

Invitado
21 nov 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Televizi jsem vypnul, jelikož jsem měl dežaví minulého režimu...

Me gusta
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page