top of page

Gen. Soleimani, jedna z nejuznávanějších osobností v boji proti terorismu

Je zajimave, jak hluboko už jsme uvnitř Orwellovy knihy 1984, i když si to asi odmítáme připustit. Dnes je našim spojencem EuroAsie proti Oceánii, zítra vyhlásí média opak a poslušné ovečky budou bez přemýšlení demonstrovat proti EuroAsii, protože Oceánie byla přece vždy našim největším přítelem, že…

Generál Soleimani byl dlouhou dobu prezentován jako velký spojenec v boji proti terorismu Islámského státu (Daesh). V pátek dostala média nové instrukce a ze spojence je mrknutím oka největší zloduch a padouch a všichni se diví, jak je možné, že jej hrdinný Američan nezlikvidoval už dříve, pokud možno ještě před jeho narozením.

Připomeňme si jeden rozhovor, starý sotva pár týdnů a srovnejme ho s tím, čím nás naše propaganda krmí dnes…

 

Generál Soleimani, nejuznávanější vojenská osobnost v boji proti terorismu


Americký politický analytik Kevin Barret popsal íránského velitele generála Qassema Soleimaniho jako „nejuznávanější vojenskou osobnost světa“ v oblasti boje proti terorismu. Boj generála Soleimaniho proti Daeshu je upřímný boj – na rozdíl od americké ambivalentní války proti Daesh, která zahrnovala skrytou podporu stejných teroristů, se kterými bojují,“ řekl Kevin Barret z Madisonu agentuře Tasnim.

Jak vidíte roli generálmajora Qassema Soleimaniho v boji proti teroristickým skupinám, zejména Daesh, v Iráku a Sýrii v posledních letech? Generálmajor Qassem Soleimani je nejuznávanější vojenskou osobností na světě v oblasti boje proti terorismu. Slovo „terorismus“ je definováno jako úmyslné zacílení na civilisty. Daesh je bezpochyby teroristická organizace, protože se úmyslně zaměřuje na civilisty na základě jejich etnicity nebo náboženství. A činí tak barbarským způsobem, že se mnozí ptají, zda součástí jeho skutečného poslání není vykreslit islám, aby vypadal špatně v očích celosvětového veřejného mínění.

Boj generála Soleimaniho proti Daeshu je opravdový – na rozdíl od americké ambivalentní války s Daeshem, která zahrnovala skrytou podporu stejných teroristů, proti nimž bojuje gen. Soleimani. Na rozdíl od Američanů a Rusů vede síly, které jsou v regionu doma. Jeho síly jsou skutečně odhodlány porazit Daesh. Nejsou v tom jen peníze. Vzhledem k tomu, že některé z jednotek anti-Daesh pod velením USA, nemluvě o samotných Američanech, jsou pouhými žoldnéři, o nichž John Cale kdysi řekl: „Žoldnéři jsou k ničemu. Jsou nejednotní, jediné, co je udržuje v bitvě, jsou peníze, což je asi dost na to, aby pro vás byli ochotni zabíjet, ale nestačí to, aby pro vás chtěli I zemřít.“ Gen. Soleimani a jeho jednotky, na rozdíl od žoldnéřů (včetně žoldáků z Daesh, kteří čerpají saúdské výplaty), jsou ochotni položit svůj život. Tak jako jednotky Ansarullah v Jemenu bojovaly síly generála Soleimani statečně a obratně proti žoldnéřům najatým tyranem.

33denní válka zahájená Izraelem v roce 2006, známá také jako červencová válka, se odehrála v Libanonu, v severních částech okupované Palestiny a Golanských výšin. Jak moc si myslíte, že generál Soleimani byl úspěšný při posilování osy odporu a při konfrontaci se silami USA a Izraele v regionu? Gen. Soleimani nedávno výjímečně poskytl rozhovor, ve kterém diskutoval o své roli v 33denní válce. Západní zdroje přiznávaly, že vedení generála Soleimaniho bylo v roce 2006 klíčovým faktorem při zadržení sionistů Hizballáhem. Ale teprve nyní se svět dozvěděl, že generál Soleimani strávil prakticky celou válku v Libanonu, osobně bok po boku s vůdcem Hizballáhu Syedem Hassanem Nasrallahem a velitelem Imadem Moughniehem.

Pozoruhodné úspěchy generála Soleimaniho (a jeho odvaha v boji proti sionistickému nepříteli na jeho zadním dvorku) potvrzují moudrost íránské regionální politiky, která zahrnuje podporu nezávislým, zásadovým skupinám odhodlaným vzdorovat sionismu a imperialismu. Tento přístup ostře kontrastuje s americkým přístupem k budování aliancí, které hledají ambiciózní, bezcharakterní egoisty, kteří jsou ochotni prodat svou zemi za hrst americkýc h dolarů. Takto koupení žoldáci se pak stávají americkými „přáteli a spojenci“. Ale protože jsou v zásadě sobečtí a zkorumpovaní, nejsou příliš účinnými spojenci. V boji nejsou odvážní. Nejsou ani moc milovaní lidmi z jejich vlastních zemí.

Právě teď se západní svět diví, jak může Saúdská Arábie se svým vojenským rozpočtem ve výši 67 miliard dolarů prohrávat s nízkorozpočtovými silami Ansarullah v Jemenu. Odpověď zní, že saúdské síly jsou zkorumpované odshora dolů. Jsou partnery sionismu a imperialismu a nemají žádné skutečné vedení, nemají žádné principy a žádnou skutečnou příčinu bojovat, kromě svých vlastních peněženek.

Gen. Soleimani vede věrné síly oddané pravdě a spravedlnosti. Odbojové hnutí bojuje za spravedlivou věc: vytlačit síly sionismu a imperialismu z muslimského východu. To je ten důvod, proč ho drtivá většina obyvatel regionu v jejich srdcích silně podporuje. Proto odbojové hnutí odporu s relativně malým vojenským rozpočtem může úspěšně vést boj Davida s Goliášem a porážet nejbohatší a nejmocnější entity na Zemi.

Myslíte si, že mobilizace dobrovolnických sil v Sýrii, Iráku, Pákistánu a Libanonu generálem hrála klíčovou roli při porážkách hegemonistických sil v oblasti? Generál Soleimani je schopen mobilizovat dobrovolnické síly nejen kvůli velkému respektu, který má (dokonce I mezi svými nepřáteli), ale proto, že je známo, že bojuje za spravedlivou věc. Nikdo nebude dobrovolně bojovat za tyrana!

Mnoho mužů se však dobrovolně přihlásí do boje proti tyranii a agresi, zejména když je vyzve tak zručný a charismatický vůdce jako generál Soleimani. I americké mainstreamové mediální pokrytí boje proti Daesh v Iráku a Sýrii připouští klíčovou roli, kterou tyto dobrovolnické síly hrají v porážení Daesh, a zároveň tyto dobrovolnické síly vnímají jako problém pro USA. Toto je jeden z těch vzácných případů, ve kterých mají mainstreamová média v zásadě pravdu.

Američané a sionisté použili falešnou vlajku z 11. září 2001, aby se pokusili předělat region v jejich zájmu. Nyní čelí porážce, a to díky odporu obyvatel regionu obecně a silám hnutí odporu, vedeným zejména generálem Soleimanim.

Jako americký občan se domnívám, že moje vláda by měla čelit realitě a radikálně změnit svou politiku, přijmout nebo alespoň pracovat s principiálně nezávislými silami v regionu a vzdát se sionismu a spolupráce s tyranskými monarchiemi Perského zálivu. Takový posun politiky by byl v souladu se skutečnými zájmy Ameriky.

Pravděpodobně se tak však nestane, dokud neskončí sionistická nadvláda nad USA.

Kevin Barret

Text rozhovoru je přeložen automatickým překladačem a prošel jen základní gramatickou úpravou, omlouvám se za některé kostrbaté formulace.

Americký politický analytik Kevin Barret vlastní titul PhD. v oboru „Arabských studií.“ Pracuje na Univerzitě Wisconsin a je znám svými neortodoxními přístupy a názory,

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page