top of page

Hitler se Stalinem u jednoho stolu?

Bliži se dotisk moji nejuspěšnějši knižky, a tak se musim pochlubit nadhernym doslovem, kery fčil nově přide na zadni obalku cele knižky. Zrobil mi radost!"Hitler se Stalinem u jednoho stolu?

A v debatě jim zdatně sekundují Tomáš Garrigue Masaryk a Vladimír Iljič Lenin?

„No to je pěkný úlet“ usmějete se takové troufalé představě a přesto vám to nedá a otevřete knihu.Smích vás začne přecházet, když zjistíte, že koncentrační tábory, plynové komory a etnické čistky byly lidstvu známy již před první světovou válkou. Najednou vám připadne krutě reálné, že mladému třiadvacetiletému muži s hrozivým jménem Hitler povídá o konečném řešení jeho o deset let starší spolustolovník s neméně hrozivým jménem Stalin. Jenže zatímco první z nich je zatím idealistickým malířem, druhý už má za sebou pár desítek mrtvých. Jaké náhody způsobily, že nakonec za oběma muži zůstaly ne desítky, ale desítky milionů mrtvých?


Mladý malíř Hitler slibuje v žertu poslanci Říšské rady Masarykovi, že kdyby se stal vládcem sjednocené Říše spojující všechny Němce, tak bude respektovat okolní národy a humanista Masaryk vyhrožuje Leninovi, že by jej raději nechal zastřelit, kdyby se své zrůdné myšlenky pokusil zrealizovat.

Smích vás přejde úplně, když zjistíte, že fakta do sebe zapadají s neuvěřitelnou logikou a do nejmenších podrobností. Stalin, Hitler, Lenin i Masaryk se v lednu roku 1913 opravdu objevili v jednom městě. Potkali se u jednoho stolu, jak to údajně dokazují záznamy psychoanalytika? Opravdu se vše podstatné pro své hrůzné působení dozvěděli během jediného večera? Můžeme o tom polemizovat, ale argumenty vám brzy začnou docházet. Všichni čtyři prokazatelně byli ve Vídni, bydleli nedaleko od sebe, navštěvovali tytéž kavárny a sejít se u jednoho stolu mohli právě tak, jak popisuje tato kniha.


Mimochodem, Lenin byl opravdu postřelen atentátnicí, která byla financována z tajných zdrojů pozdějšího prvního prezidenta Československé republiky Masaryka. A teprve měsíc po smrti tohoto muže se konečně nacistický vůdce Hitler odhodlává k akci, svolává své generály a šokovaným špičkám Wehrmachtu rozkazuje připravit plány útoku proti Československu: „Došel jsem k nezměnitelnému rozhodnutí rozbít Československo vojenským zákrokem. Rozpracujte útok pod krycím názvem Fall Grün tak, aby byl připraven do roka a do dne, nejpozději k 1. říjnu 1938.“


Ještě pořád se usmíváte, nebo vás už smích přešel?


Cамиздат

незарегистрированная копия


Knižka je k dostani na serveru KNIHU CHRAŇ, nebo si o ňu možete napsat na muj mail ladislav.vetvicka@centrum.cz


 


Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované ve výše uvedeném textu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky

možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP3 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Jan 23
Rated 5 out of 5 stars.

👍👍👍

Like

Guest
Jan 21
Rated 5 out of 5 stars.

Přeji do nového roku mnoho dalších úspěchů a knížek!


Like

Guest
Jan 21
Rated 5 out of 5 stars.

Ladiku jako vzdy uderne a trefne. Bohuzel…

Like
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page