top of page

Kecy neschopneho premijera

V cele Gruzii se zastavil čas.


Premier země Fijalošvili oznamil, že přesně ve 20 hodin, nula minut a nula sekund prohovoři k narodu. Asi se cosik stalo, pomyslel se lid a všeci se za minutu osum zhromaždili okolo televizoru.


Duchodci se dali gruziňaka, aby se posilili a netrefil je šlak, děcka zežraly chačapuri a všeci společně strnule zirali na obrazovky. Už dluho neviděli tvař polityka, bo prezident od te doby, co podporoval fašizujici opatřeni koronopodfucku a na sklonku karyjery si pokazil zbytky reputace, už raději neleze do televize. Předchozi premier zas vystupoval tak dluho v haderku přes pysk, že vypadal jak muslimka v Dubaji a lidi zapomněli, jak opravdu vypada.


Aji proto se na novu, neokukanu marketyngovu hračku s nazvem Fijalošvili lid těšil, Naštěsti je nezklamal. S gestama naučenyma na marketyngovych školenich Aspenu a Lancmančaftu procitěně pohovořil tak odborně, že neřekl vubec nic. Cely jeho proslov měl tři faze:

  1. Za všecko može předchozi vlada

  2. Pokud za to nemože předchozi vlada, može za to Putin

  3. Situace stoji kvuliva předchozi vladě a Putinovi za hovno, ale moja vlada to robi nejlip

Projev marketyngoveho panaka skončil a lid si oddechnul. Mohlo to dopadnut huř. Mohl vyhlasit valku Putinovi. Mohl vyhlasit, že na protest proti Marťanum se vzdavame plynu. Mohl zahajit preventyvni utok na Mukačevo.


Mohl tež:

  1. Zbavit se mafianske struktury prorostle do jeho vlady

  2. Přestat nakupovat předražene elektrony z německe burzy (Slovaci to zrobili, bo pohrozili menšinovym akcionařum, že pokud se jim to nebude libit, uvali na ně energetycku daň).

  3. Odstupit od Gryndylu, zapomenut na překupniky, založit statni firmu na odkup ropy a plynu od přimych dodavatelu a zastavit cilenou sebedestrukci ekonomiky.


Naštěsti vše zustalo tajak předtym a země se može v klidu řitit do největšiho pruseru od zvoleni chlopa, co ma v Ruzyni to letiště. Fčil už vime, že s Fialošvilim je cesta do totalniho pruseru nevyhnutelna.


Ladik Větvička, Kobuleti, AdžarieKniha Zrnko písku o Čechoslovácích, kteří na pozvání dominikánského diktátora přijeli na počátku druhé světové války na ostrov Hispaňola a vybudovali zde tropický ráj, už vyšla, zatím v neoficiálním, samizdatovém vydání. Koho téma zajímá, může si ji pořídit na E-shopu Knihu chraň, nebo si o ni napsat autorovi: ladislav.vetvicka@centrum.cz
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page