top of page

Klid a mir...

Když už se vam podaři překonat hranični nastrahy, kladene českyma autobusakama a slovenskyma celnikama, ocitnete se v zemi, kera je sice ve valečnem stavu, ale mimo bojove zony panuje klid a mir.

Vlastně to neni nic zvlaštniho. Jestli se myslite, že po celu dobu druhe světove seděli Česi u radyjopřistroju a posluchali zakazany cizi rozhlas, tak se mylite. Ani za normalizace lidi neměli na Žermankach furt tranzistoraky přilepene k ušam, aby si mohli poslechnut dalši pomateně intelektualni prohlašeni Charty.


Lidi žili, pili, bavili se, smali, milovali, jedli a fungovali navzdory režimu, kery panoval okolo nich. Tak samo to je na Ukrajině. Pokud mate ten spravny pas, možete se na mistni situaci divat s odstupem cizinca. Pravda, neni uplně přijemne, když vas zastavi osumnactilety chlapeček s kalašnikovem na zadach a chce po vas doklady, aby posudil, jestli nejste na odvodnim seznamu. Kdybyste se chtěli ptat po jeho opravněni žadat doklady, pak mu to opravněni visi na zadach. Neni dobre pokladat zbytečne otazky.


Ale kdo se dokaže povznest nad take prkotiny a dovali se na Podkarpatsku Rus podivat aji v teto těžke době, nebude litovat. Bo kromě teho, že všecky kulinařske dobroty su furt na svojich mistach tajak před valku, tak navic pomožete mistnimu lidu.


Tuž tak.
Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované na tomto webu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPPComments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page