top of page

Koho volit?VOLTE VÝRAZNĚ EUROSKEPTICKE STRANY, NIKOLIV UMÍRNĚNÉ!

Ale koho vlastně? Samkové Alternativu pro ČR? Okamurovy SPD? Matějkovu Stranu nezávislosti? No to je přece na vás. Ale dříve, než půjdete volit, zamyslete se nad textem Zbyňka Passera:

EU posledních desetiletí reprezentují a směřují komunisté maoistického typu (Manuel Barroso, Federika Mogherini), trockisté (Catherine Ashtonová, Martin Schulz, Frank Timmermans), neomarxisté jako Dimitris Avramopoulos, Vladimír Špidla.

Unii též prezentují bizarní figury, vydíratelné kvůli korupcnim skandálům, daňovým defraudacím, ci praní špinavých peněz, jako je eurolidovec J.C.Juncker.


Kyvadlo směřování EU je zásadně vychýleno směrem k federalizaci, centralizaci klíčových politik, přesunu moci do Bruselu, ale též k rostoucímu a neefektivnímu přerozdělování, nešťastné dotacni politice, jejímiž plody jsou mj. i řepková pole a pomles potravinové soběstačnosti. Demokracie, svoboda vyjadřování, sdružování, držení majetku, bankovní a listovni tajemství, společenská pluralita, to vše je v současné zbolševizované atmosféře Bruselu na sestupu.

Na vzestupu je naopak podpora fizlovani, udávání, zvirba jakýchsi socialnich kreditů, jako v Číně, kdy o vašem oravu byt ve veřejném prostoru jiz dnes zacinaji rouhodovat armády mladych politruků a kádrováků z dotovaných neziskovek v úzké spolupráci s cenzory a bachaři z globalnich platforem (FB, Twitter, Google ad).

Pseudoliberální levice EU čím dal rychleji posouvá od demokracie a individuálních svobid i odpovědnosti směrem je zglajchšaltované názorové totalitě , jak jsme ji znali za bolševika, jen s moderními nastroji fízlování a konzroly a s mnohem, mnohem lepším marketingem. Vždyť Elfové zní líp, nez mix PS VB a StB.

Kyvadlo se nám vychýlilo příliš. Nechali jsme to dojít moc daleko. Vyrazna akce potřebuje pro znovunalezení rovnováhy výraznou reakci. Na hrubý pytel nyní musí, bohužel, přijít hrubá záplata. Nyní nepomůže volit středové, mírně skeptické strany, které v reálu nemají chuť, ani plán EU výrazněji reformovat.

Je treba volit výrazně euroskeptické strany. Jen šok a výrazný tlak totiž pomůže eurobyrokratům, odtrženým od reality, probudit se a začít Unii vracet k pozici užitečného nástroje členských států, ktery se nyni vymknul a směřuje k diktátorskému způsobu vlády.

EU potřebuje hlubokou a systémovou reformu principů a institucí. To budou její současní vládci ochotni podstoupit jen tehdy, kdyz budou balancovat jednou nohou nad propastí. Oni to vědí, proto se bojí, proto tak výrazná eurofilní kampaň za ucasti obvyklých podezřelých. Pojďme je nad propast dostat. Bude na nich, zda se chytnou za nos a udrží, nebo skončí dole.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page