top of page

Kosovo, 51. stat USA

Ja kura nevim, odkud se ta předsudečna nenavist bere. Medyja furt omilaju kde kdo koho zabil, naslinil, vypalil mu barak a vy pak mate pocit, že v te zemi bydli ZLO, všeci tam su zli, zaostali, špinavi, meněcenni,

na ulicach žebraju cyganšti fakani, prostytutky se od vas nemožu odtrhnut a když potkate policajta, tak pokud vam nezebere život nebo svobodu, tak si aspoň zebere uplatek.

Podivejme se třeba na take Kosovo. To je dneska přijemna země s nadhernyma dalnicama, opravenyma barakama a přirodu, keru ani u nas nemame.

Nevěřite, co? Dobře dělate. To je tym, že ste zblbnuti z medyjalni propagandy. Ale až budete mět cestu kolem, stavte se tam. Kdosik tam hrubo zainvestoval, takže mate pocit, že se nachazate v 51. statu SSA (v překladu USA).

Fotky su moje kromě teho jedneho wikypedyckeho.Už dalnica od hranic s jižnim susedem je zazrak. Postavena za par let ve špičkove kvalitě, několik desitek kilaku vede na pylonach nad řeku protekajici uzkym udolim.


Vede nedaleko největši amerycke zakladny, v kere je vic jak 300 objektu a 25km silnic. Misto bylo vybrane ekologicke, mimo oblast bombardovani v roce 1999, aby na naše chlapce neměly žaden vliv zbytky munyce z ochuzeneho uranu. (Wikipedie)


Vzhledem k malemu provozu se po ni rychle dostanete do hlavniho města, kde se před vkusnyma panelačkama možete poklonit pozlacene soše byvaleho ameryckeho vudca.


Hlavni město Prištyna neni archytektonycky nic moc, to třeba Prizren je nadherny. Před bombardovanim tu byvalo silne srbske osidleni, ale to už je davno pryč.


A to je asi dobře. Albanske domy su hezke a čiste, srbske su neupravene, špinave a vybyvane. Aji ti Srbi kajsik zmizeli


Aha, tady je mame. Pamatnik těm, keři přišli o život po roce 1998.


O pamatky stareho albanskeho osidleni je v zemi velice dobře postarane, těši se všemožne ochraně uřadu. Klašter v Gračanici.


Dokonce aji vypalene kostely byly znovuobnovene. Jen modlit se tam už nema kdo. Kostelik u Ořechovca.


Zatimco posledni srbšti usedlici trvaju na zastaralych, nezdravych pokrmach typu čuvapčiči…


…moderni albanska gastronomia už zastava nejmodernějši trendy. Veganska a vegetaryjanska strava se dovaža leteckym mostem z Turecka.


Nejkrasnějši restaurace su v udoli pruzračnych, studenych řek v blizkosti černohorske hranice.


Kosovska přiroda je prostě nadherna…


Ani o ubytovani se nemusite bat. Hotely su nadherne jak zvenku……tak aji zevnitřku…


…tyto pokoje byly dražši, cena za pokoj a noc byla cca 800,-Kč.V mnoha mistach narazite na pamatniky hrdinneho partyzanskeho odboja proti okupantum…


…fčil přemyšlam, proti jakym okupantum, když Albanci už jednu zem maju… no, nechme teho.


Každopadně nas kosovšti Albanci maju radi, tajak Ameryku.


Bo ten naš prezident často hulil s tym jejich prezidentem Rugovu, a ten Rugova pak z teho lapnul jakysik problem s plicama, a ten naš vlastně tež a proto ho tam asi maju radi, bo maju společny osud.

Ladislav Větvička, hlasatel pravdy a lasky, Prištyna

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page