top of page

Nařiďte hitlermarketům, aby vedle prodejní ceny uváděly i nákupní.


Petr Fiala je druhý nejhorší premiér na světě. Víte, proč je druhý? On je tak neschopný, že to ani nevyhrál.


Vládo, v této zemi se žije hůř a hůř. Naložili jste nám břemena k neunesení. Potraviny jsou o 30 procent dražší a nezlevňují, Péťo, fakt nezlevňují. Jenom zdražují o něco pomaleji. Zvedli jste nám daně a chcete v tom pokračovat. Zdražujete nám domy, zdaňujete nám domy, které jsme si jednou postavili a který už jsme mnohokrát zdanili. Zavádíte nám greendealové poplatky, emisní povolenky pro domácnost, z čeho to sakra máme platit? Podle všech statistik nám v Evropě nejvíc poklesly reálné příjmy a Péťo, poklesly, ne, že se méně zvýšily. Poklesly. Máme nejdražší energie na světě," sdělil Vidlák.

"Jindra tady na začátku říkal, že v době, kdy Němci na lipské burze tady kupovali tu stejnou elektřinu za 15 euro, tak my za ni platili 200 euro. A víte, jak to vysvětlil náš ministr „Hýkela“? Je to tím, že burza je v Německu. Kilowatthodina naší elektřiny se pořád vyrábí za méně než korunu. Co brání tomu, aby se elektřina prodávala za dvě koruny? Vůbec nic, jenom nenažranost. Byli to naši senioři, naši předci, kteří ty elektrárny postavili, aby z nich teď bohatlo pár jednotlivců. A americký penzijní fondy. Postavili to ti lidé, všechno kolem nás, co vidíme, postavili ti, kteří si teď prý podle našich médií žijí nad poměry. A víte, kdo si ještě žije nejvíc nad poměry. Matky samoživitelky. Ale masová migrace ta nevadí, to je příležitost. Drahý plyn je příležitost, Green Deal je příležitost, solární boom byl taky příležitost. Jejich příležitost ke zbohatnutí. My z toho nemáme nic, jenom deset korun za kilowatthodinu. K čemu je nám stát, kterému platíme 50 procent toho, co vyděláme a on nám nezajistí ani doktora?" zeptal se Vidlák.


"Vládo, konec, vyzývám vás, abyste z nás bezodkladně sejmuli ta břemena. Chceme elektřinu za dvě koruny za kilowatthodinu. Žádný přírodní zákon tomu nebrání. Jen lidský rozhodnutí," dodal Vidlák. "Přestaňte s ožebračováním seniorů, jen díky jejich celoživotní práci je tady po 30 letech ještě pořád co krást," dodal.


"Chceme vědět, kdo si na nás doopravdy mastí kapsy, když jdeme nakupovat potraviny. Nařiďte hitlermarketům, aby vedle prodejní ceny uváděly i nákupní. Mluvíte o tržním prostředí, ale nevidím žádný důvod, proč by to mělo být tajné. Vyvažte se ze systému emisních povolenek, vyvažte se z lipské burzy, která nám naši vlastní elektřinu dává za 200 a Němcům za patnáct. A zrušte to placení televizních poplatků, televize, která tohle podporuje, není ani veřejnoprávní, ani právní, ani nic. Ať si ji platí ti, kteří jí věří," dodal Vidlák.

"My si budeme platit naše vlastní média. Ničemu z toho, co jsem tady řekl, nebrání žádný přírodní zákon, ani tomu nebrání žádná ekonomická zákonitost. Všechno vzniklo lidskými rozhodnutími, která mohou jiná lidská rozhodnutí zase zvrátit. A neříkejte, že to nejde, protože jsme tady zralí, aby přišel nějaký blbec, který neví, že to nejde, on půjde a udělá to," sdělil Vidlák.


"Pro Fialu závěrečný vzkaz: To neděláš dobře, Péťo, s těmi sirkami. A jestli si myslíš, že to zachrání vládní kampaň, jejíž tváří bude Drábová, tak nezachrání," dodal Vidlák.


Autor: Vidlák, zdroj: Parlamentní listy
Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované ve výše uvedeném textu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky

možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP
5 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Sep 20, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

To by musel překročit vlastní stín ...

Like

Guest
Sep 18, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

To spíš začne v pekle mrznout.....

Like

Guest
Sep 17, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Bez komentáře, tahle pravda je už napsaná. Dělají z nás idioty a my jim za to budeme tleskat?

Like

Guest
Sep 17, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Je asi nepravděpodobné, že by na něco takového Výborný s Prouzou naskočili, ale bylo by to fajn.

Like

Mě nevadí, když má na něčem Tesco marži 90%. Buďto to za tu cenu koupím nebo ne. Mě vadí, že zemědělec kvůli všelijakým regulacím nemůže svoje produkty prodávat spotřebiteli sám. Pak by byly ceny úplně jinde a hitlermarkety by asi zmizely.

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page