top of page

Navraty do civilizace

Mam to rad. Teda jako ty cesty pryč. Bo když se pak člověk vraci, věci su tak nějak ostřeji vidět. Jak ty pozityvni, tak ty negatyvni.


Když se vracate autem z Balkanu a dostanete se k Hustopečam, hned vite, že ste doma. Bo na cele trase od Makedonyje přes Kosovo, Albynyju, Rumunsko su nejhorši dalnice u nas. Možete se vztekat jak chcete, stejně s tym nic nezrobite.

Když zas jedete z druhe strany, od severu, je smutne divat se na to, jak severni narody dokazaly využit bolševickych dotaci z brusele a vylepšili si svoje vesnice a infrastrukturu. Maju to tak Lotyši, Litevci, Estonci, o Polakach ani nemluvim. Od Ostravy po Varšavu možete pojest věci, nad keryma se srdce gurmana raduje v několika desitkach malych hospod, přespat se da přinejmenšim v deseti hotelach přimo u dalnice. Na stejně dluhe trase mezi Ostravu a Prahu se od převratu nepostavilo nic….

Ale aji pozityvni věci su tak nějak jasněji vidět, když se vracate z ciziny.

A tak sem ve středni Ameryce slezl ze stromu, rozlučil se s opicama, dojedl posledni banan, zapil šťavu z kokosoveho ořecha s rumem, prošel chudinskyma čtvrtěma, sednul na letadlo a přistal v Germanyji. Po měsicu sem přerušil medyjalni pust a připojil se k internetu.

Jak se dalo čekat, za dobu nepřitomnosti se nic zvlaštniho nestalo.

Jen po letišťu se producirovaly podivne postavičky s hadrem přes hubu. Jsem zvykly z muslimskych statu jako je Švecko, Syrie nebo Francie, že po letišťach chodi mnoho bab s hadrem přes pysk, ale cosik se asi muselo stat, bo fčil měli hadry přes pysk aji mnozi chlopi. Asi si jacisisk aktyvisti vynutili rovnopravnost v islamu a huby si fčil budu muset balit aji chlopi. Neda se nic robit, pokrok nezastaviš.

Ani na blogach iFčil nic noveho. Jakasik partyja synku zrobila šop na dalnični znamky. Sice nevim, k čemu je to dobre, ale všeci temu tleskaju. Asi netuši, že cely system je dobry leda tak k temu,aby je okradl.

Mimochodem, kdyby mi kdosik řekl, že mam živit šedesat synku, ručit za produkt a starat se o saport a mam na to 400 milionu na štyry roky, ja bysem to teda nechtěl.

To už je lepši zustat mezi tyma opicama.

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, středni Ameryka

PS: Pokud nemate čas rozkliknut si předchozi odkaz, zamyslete se aspoň nad tozo větou:„Kupodivu si nikdo neklade otázku, proč se ty virtuální dálniční kupóny vlastně zavádějí, když hlavním argumentem pro jejich elektronizaci bylo snížení nákladů z důvodů úspor při výrobě fyzických dálničních kupónů, a nyní se ukazuje, že tuto úsporu zhruba na sedm let dopředu negují náklady na monstrózní fízlovací systém.“


bsh


Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page