top of page

Páteční větičky 10.05.2024

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

10. květen v dějinách:

  • v roce 1458 se narodil německý satirik a humanista Sebastian Brant. Vzhledem k tomu, že jeho nejslavnějším citátem je věta „Dnes penězům je vše, ach vše, podrobeno,“ nelze se divit tomu, že si jej dnes nikdo nepamatuje ani jako humanistu, ani jako satirika.

Filip Turek: Green Deal je potřeba rušit, rušit, rušit. všechna možná nařízení Green Dealu jsou nesmysly. V životě jsem neviděl tolik blbostí, mám pocit že to vymýšleli pseudofilozofové, kteří si myslí, že elektřina vzniká v zásuvce a peníze se tisknou v bankomatu. Je to převýchova lidí, je to útok na domácnosti, je to útok na průmysl a zvláště automobilový průmysl. Obávám se, že Green Deal je jením z největších podvodů v naší historii. A zaplatí to úplně všichni, protože to je v podstatě ohromný balíček zdanění úplně všeho...


Vidlákovy kydy: Od prvního června prý Ukrajina zneplatní všech Ukrajincům stávající pasy. Pokud budou chtít nové, musejí si je vyřídit na Ukrajině. Bez platného dokladu totožnosti neexistujete. Nedostanete účet v bance, nedostanete zdravotní pojištění, nedostanete pracovní povolení, nedostanete sociální dávky pro děcka, nedostanete nic… Tedy… pokud jste Ukrajinec. Pokud jste Afghánec, Syřan či Eritrejec, je lepší pas „ztratit.“ Oni vám dají jiný náhradní doklad. Pokud Ukrajina zneplatní pasy, odnesou to nejen uprchlíci, kteří přišli teď nedávno, ale i ti, kteří tady už zakořenili a dlouhá léta normálně pracují.


To se nám to pěkně otočilo, že? Takhle jste to, kluci ukrajinští, neplánovali, že? Mysleli jste, že jste z toho venku, že to tam odbojuje nějaká lůza z ukrajinského venkova, vašim největším nepřítelem byli čeští dezoláti, co mluvili o míru, varovali před eskalací války, tvrdili na všechny strany, že ukrajinské vítězství je jen chiméra a ve skutečnosti jsou ukrajinští odvedenci hnáni na smrt, protože jiné prostředky k boji, než živá těla vojáků, už Ukrajina nemá.


To ještě měli pro dezoláty jen opovržení. Chcimíři jsou to! Viď, Noro Fridrichová. Žádný mír, Fiala nevěří na pacifistická řešení a diplomacii. A proto musíte pěkně domů na frontu. Jinak, než obětováním vlastních životů, Putina nezastavíte a jak by k tomu přišly ty americké investiční fondy? Vidíte to… teď vás ti největší přátelé Ukrajiny posílají na smrt, protože ve skutečnosti nejsou přátelé Ukrajiny ale Black Rocku a Vanguardu. Škoda, že většina lidí to vždycky pochopí, až když je pozdě…


Ukrajinská pravda: Podle západních zpravodajských služeb Rusko brzy zesílí vzdušné a pozemní útoky na Ukrajinu. Jeden americký vojenský představitel, který hodnotil vyhlídky Ukrajiny v nadcházejících týdnech i s vojenskou pomocí, řekl CNN: "Nejlepším scénářem je držet frontovou linii."


Evropská pravda: EU podle médií nevylučuje zrušení bezvízového styku s Gruzií v případě přijetí „ruského zákona“. A mohl bych se zeptat - ten "ruský zákon", to je ten, co mají Spojené státy od roku 1938, aby zviditelnili vliv cizích mocností na média a neziskovky?


iDNES: Ekonomka a kandidátka do Evropského parlamentu za hnutí STAN Danuše Nerudová publikováním do predátorských časopisů využila „šejdířských praktik“. Ve vysílání CNN Prima News to řekl pirátský europoslanec Mikuláš Peksa, který kauzu považuje za ostudu, jež shazuje české vědce. Ale podívejme, je vidět, že se blíží volby a jde o prachy z Europarlamentu, už se začínají požírat mezi sebou...


Izvěstija: Ruské zpravodajské služby dostanou nový nástroj pro pátrání po pachatelích. Dnes se musí podle zákona uchovávat hovory, zprávy a odchozí provoz od účastníků, údaje o přenosu zpráv jsou uchovávány po dobu jednoho roku a obsah zpráv - po dobu šesti měsíců. Ministerstvo pro digitální rozvoj navrhuje doplnit do seznamu údajů, které mají být uloženy, čísla síťových portů uživatelů. Organizátory úložišť informací jsou fyzické nebo právnické osoby, které vlastní stránky s možností komunikace mezi uživateli, zejména zahrnuje sociální sítě, instant messenger, úložiště souborů, videohosting, seznamky, média, internetové obchody a jakékoli weby se zpětnou vazbou.


EuroAsia Daily: Vypadá to, že majdan v Gruzii přechází do horké fáze: Prohlášení gruzínské státní bezpečnosti o plánech opozice použít násilný scénář při protestech v Tbilisi odráží realitu, říká politolog Petre Mamradze. "

Dobře poznávám rukopis Saakašviliho (exprezidenta Gruzie - pozn. red.) a jeho lidí, jeho pokyny po telefonu. Aby mohli manipulovat s lidmi, musí v televizi ukázat obraz, který jim vyhovuje.“ Podle politologa v Gruzii netolerují bití žen a dětí, a to byl záměr na protestech 30. dubna a 1. května. Ženy a mládež museli trpět, aby se protest rozšířil.


„Na vypracování násilného scénáře bylo připraveno více než 300 dobře vycvičených lidí. Čekali, až policie začne střílet gumovými projektily, a pak vyjdou tisíce lidí. To organizátoři chtěli,“ - zdůraznil odborník.

Jak poznamenal Mamradze, lidem jsou vnucovány informace, že úřady údajně zasahují do evropské cesty Gruzie, což je absolutní lež.

5 comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
Invitado
13 may
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Super, díky.

Me gusta

Invitado
12 may
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Super, jako vždy.

Me gusta

Invitado
12 may
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Zajímavé.

Me gusta

Invitado
11 may
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Zajímavé větičky!


Me gusta

Invitado
10 may
Obtuvo 1 de 5 estrellas.

Nějak mě nic nenapadá.

Me gusta
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page