top of page

Pondělní větičky 27.05.2024

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

27. květen v dějinách:

  • V roce 1923 se narodil Henry Alfred Kissinger byl americký diplomat, historik, mediální komentátor a politik židovského původu: „Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.“

  • V roce 1942 provedli Slovák Jozef Gabčík a Moravák Jan Kubiš útok na Reinharda Heydricha. Teprve po této akci a následné reakci německých úřadů odvolaly evropské mocnosti svůj podpis na Mnichovské dohodě a následně souhlasily s oddělením českého a německého živlu formou odsunu Němců do Rakouska a Německa.


Česká republika získala na Mistrovství světa NATO v hokeji zlatou medaili. Československou jí získalo 6x, Česko 7x.


Hlas lidu z FB: "Tak jednoho Fialy jsme se zbavili..."


Ivan Hoffman, Radio Universum: Když chybí Rusové, musí se bratři ve zbrani poprat o vítězství mezi sebou. Děje se tak ve sportovním duchu, politicky korektně. Dojde-li na pěstní souboj, jedná se zpravidla o show pro diváky, nebývá v tom nic osobního. Také při tomto laškování, kdy se hráči teatrálně škrtí, nehrozí nařčení z rasismu, protože až na nějakou černou bílou vránu je mistrovství NATO v ledním hokeji dostaveníčkem bělochů.


Lukáš Pollert: Z čeho máme radost? Z gumového puku v síti! Jak dětinské a bezelstné. Emoce, která je přirozená všem lidem tzv. napříč politickým, náboženským i národnostním spektrem. Stejně jako strach a smutek...


Ilona Švihlíková na Radiu Universum: Hodnotová politika, to je hrůza, kterou po sobě zanechal Havel. Žádná normální země neprovozuje hodnotovou politiku, ale prostě provozuje politiku postavenou na našich zájmech, a pokud to neuděláte, tak na to tvrdě doplatíte, jednoduše řečeno. A můžete se zaklínat hodnotami, jak chcete.


Garaz.cz: Česko má druhý nejnižší podíl registrací elektroaut v EU. Zatímco v EU dosáhl podíl bateriových aut na registracích za čtyři měsíce letošního roku 12 procent, v Česku 2,5 procenta. Za Českem je pouze Chorvatsko, před Českem Slovensko s podílem 2,7 procenta.


iDnes: Bezpečnostní síly v Maroku, Tunisku a Mauritánii i díky penězům Evropské unie zadržují migranty ze subsaharské Afriky a vysazují je zpět do pouště. Cílem je odradit běžence od cest do Evropy. Z komentářů pod textem: Clanek ma ve me vyvolat litost? A komu je lito zvysene kriminality i v zemich, kde predtim byla kriminalita temer vymycena? Komu je lito vsech sikanovanych deti na nemeckych skolach od migrantu co si prinesli vlastni presvedceni a nehodlaji se prizpusobit? Sorry, vsichni mame sve problemy. Evropa neni stavena na to resit problem Afriky.


Vidlák: Já jsem se tak zamýšlel, jak byl měl takový ukrajinský a západní mír vypadat? Rusové opustí okupované oblasti i Krym? Ukrajina vstoupí do NATO a EU? A pak už bude s expanzí NATO směrem k ruským hranicím konec? Nebo ještě bude zapotřebí přijmout do NATO Gruzii, Kazachstán a další země? Ještě bude zapotřebí rozvrátit Bělorusko a dosadit tam tu Tichanovskou? Samozřejmě, že se všechny ty země rozhodnou dobrovolně. Stačí pár majdanů, trocha demonstrací a hlavně je zapotřebí zabránit přijetí zákonů proti zahraničním agentům. Stačí investovat do občanské společnosti pakatýlek pěti miliard dolarů a Ukrajina se dobrovolně rozhodla pro nepřátelství s Ruskem. Dobrovolně vyhnala legitimně zvoleného Janukovyče, dobrovolně střílela do lidových referend na východě Ukrajiny, dobrovolně si uzákonila podřadné postavení ruštiny… všechno se stalo zcela dobrovolně. Sice se do toho míchaly různé Pravé sektory, prapory Ajdar a Azov, pochodňové průvody a velké portréty Stěpana Bandery, ale to už západní ukrajinisté bez problémů okecali. Granty jim totiž plynou ze stejných zdrojů, od kterých dostával peníze i někdejší komik Zelenský.


Ukrajinská pravda: Ministr financí Ukrajiny: Na příští rok máme nenaplněnou potřebu 15 miliard dolarů...


Ministr zahraničí Ázerbájdžánu: "Každý ví o porušování mezinárodního práva, neokoloniální politice, rasismu, diskriminaci, islamofobii, omezování lidských práv ze strany Francie, která se snaží dát světu "lekci demokracie." Než tedy Francie označila Ázerbájdžán za „diktaturu“, měla by se z této činnosti lépe poučit. Francouzská strana musí vědět, že její kampaň proti naší zemi, nepříjemná prohlášení a provokace nezůstanou bez odezvy,“


Gruzie: Gruzínský premiér Kobachidze během svého projevu ke Dni nezávislosti Gruzie řekl: „Ke 40. výročí obnovy Nezávislosti Gruzie – v roce 2030 budeme žít ve sjednocené a silné Gruzii s našimi bratry Abcházci a Osetinci. A společně by se sjednocená a silná Gruzie měla v roce 2030 stát plnohodnotným členem evropské rodiny."

  • Ministerstvo zahraničí Jižní Osetie v reakci uvedlo: "Jakékoli řeči o připojení ke Gruzii považujeme za absolutně nevhodné. Republika Jižní Osetie je stát, který si svou nezávislost vybojoval v dlouhém krvavém boji s gruzínským fašismem a zaplatil obrovskou cenu za svoji svobodu."תגובה אחת

דירוג של 0 מתוך 5 כוכבים
אין עדיין דירוגים

הוספת דירוג
אורח
27 במאי

Dluh 15 miliard dolarů je dobrý, Česká republika neválčí a je na tom skoro stejně.

לייק
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page