top of page

Pondělní větičky 03.06.2024

 

Ladik Větvička - Hovory z Lán

3. červen v dějinách:

  • V roce 1961 se narodila Dana Drábová, česká jaderná fyzička, mnohými nazývaná "pomatená atombába". Jeden z jejich výroků zní: „Podle mě jsme už tak bohatí, blahobytní a líní, že nechceme přijímat jakákoli rizika, všechno chceme ošetřit stále detailnějšími předpisy a jinými regulacemi.“

  • V roce 1953 demonstrovalo v Plzni okolo 20 000 lidí po měnové reformě. Šlo o první masové projevy občanské neposlušnosti od komunistického převratu v únoru 1948. Zasáhnout musela armáda a Lidové milice, stovky lidí byly zatčeny. Znamená to, že i Češi umí vyjít do ulic, ale musí se jednat o jejich prachy.

Komentář iDnes k Danuši Nerudové: Deník N nedávno přinesl materiál, podle kterého se na vaší Mendelově univerzitě těší na váš odchod do europarlamentu, což by znamenalo váš konec ve škole. Třeba váš nadřízený, šéf ústavu financí a účetnictví Jan Hanousek, řekl, že se „všem uleví“, až odejdete. (...)


Eva Filipi na Radiu Universum: My jsme v Evropě nabyli dojmu, že veškeré zlo je od Bašára Asada, a každý, kdo ho nemá rád, je náš přítel. Koho jsme tím tedy podporovali? Podporovali jsme Saúdskou Arábií, Katar, kteří platili radikální muslimy, džihádisty, případně Muslimské bratrstvo, protože Turecko podporovalo Muslimské bratrstvo. Podporou rebelů v Sýrii jsme pomáhali Islámskému státu, al-Káidě i radikálům.


Deník TO: Paní Danuše udělala strategickou chybu, protože začíná být jasné, co je zač. Tato „mladá a pohledná“ kandidátka vychází z toho, že mladé lidi přesvědčí svými žvásty o více než dvou pohlavích. Že je přesvědčí o tom, že „tu přeci nejsou žádní migranti“ a že migrace nezasluhuje naši pozornost kvůli populistům. Že mladší ročníky sdílí její svatovalentýnské vyznání lásky k bruselské byrokracii. Že může donekonečna mladé strašit Putinem, který už si v její hlavě brousí zuby patrně na celý euroasijský kontinent. Tvrdí také, že je ideologická ekonomicko-hospodářská sebevražda Evropy jménem Green Deal „příležitostí“. Že je výměna auta na spalovací motor za auto elektrické „minimem“, které může člověk udělat pro planetu. A tak bychom mohli pokračovat. Ta paní si asi myslí, že jsou mladí úplně blbí…


Víte, koho nevolit? Všechny zrady pěkně na jednom místě. Zajímavý přehled hlasování českých europoslanců.


D-FENS: Předpokládám, že nebude moc lidí, co by chtěli zrušit korunu a zavést euro dobrovolně na základě racionální úvahy. Někteří ekonomové nazývají euro navoněnou zdechlinou. Nemá už žádný ekonomický význam, je to čistě politický projekt. Jedná se o nástroj vlivu zelených komunistů z Bruselu, kde teď vedení ECB jede klimatickou a woke politiku. Ani takoví brilantní komunikátoři jako je agent Pávek s jeho IQ 107 nenašli vhodný argument, jak nám vhodně prezentovat vitalitu evropského měnového mrtvého koně a tak se při vysvětlování výhod jeho přijetí omezil na sdělení, že „už je čas“.


Vidlák: Tady vůbec nejde o to, že Ukrajina zasahuje ruské území. Jde o to, že cíle vybírá Západ, nikoliv Ukrajina. Ukrajinci se nedávno chlubili, že sestavili dron dlouhého doletu. Prostě vzali Andulu, naložili ji trhavinou a upravili řízení, aby to létalo na dálkové ovládání. Ale aby to mohlo letět dva tisíce kilometrů do ruského vnitrozemí, musel jim Západ poskytnout navádění a údaje. O zásahu ruských radarů včasného varování rozhodl Západ, nikoliv Ukrajinci. Ti by spíš potřebovali zničit nějaké seskupení ruských vojáků nebo trefit nějakého generála, aby mohli svému těžce zkoušenému obyvatelstvu prodat nějaký úspěch. V poslední době jich moc nemají.


A pojďme si to ujasnit: Rusové to udělají. Oni jaderné zbraně použijí. Oni to neříkají jen tak zbůhdarma. Oni nehrají poker. Oni nejprve dlouho varují. Někdy celé roky. Dlouhá léta říkali, že pokud Ukrajina nepřestane koketovat s NATO, tak tam udělají invazi. Nakonec to udělali. Západ si myslel, že to Putin dlouho nevydrží, že jejich odhodlání nebude dostatečné a pic ho, ruské odhodlání vydrželo zničení Nordstrýmu, vydrželo čtrnáct kol sankcí, vydrželo tři sta miliard dolarů vojenské pomoci Ukrajině a ruská ekonomika se stala čtvrtou největší na světě. Předběhla Japonsko.


Rusové atomovky použijí. Varují před tím. Varují před tím už celé týdny a měsíce. Varují, že to udělají a dokonce říkají, jak to udělají. Vzpomeňte si na zimu 2021 – 2022, kde Rusové říkali, že vpadnou na Ukrajinu. Jediné, co neřekli, byla stále opakovaná mantra našich chciválků, že počítali s třídenní operací. Ve skutečnosti s třídenní operací počítal Západ. Rusové nikdy nic takového neřekli. Ale řekli, že na Ukrajinu půjdou a že ji demilitarizují a denacifikují. Trochu jsme netušili, že tu demilitarizaci rozšíří na celou Evropu… Co Rusové řekli, to udělali. Bez ohledu na náklady. Teď říkají, že použijí jaderné zbraně, pokud Západ nepřestane střílet na cíle na ruském území. Nevím, jak dlouho ještě budou varovat. Ale jednoho dne to prostě udělají, protože takoví prostě jsou.


Ukrajinská pravda: Ukrenergo vysvětlil, proč bude příští týden mnoho výpadků. Příští týden bude deficit v elektrizační soustavě výrazně vyšší než minulý týden, takže harmonogramy odstávek budou uplatňovány nepřetržitě. Příští týden ve srovnání s minulým týdnem bude situace určována třemi hlavními faktory. Nejprve od soboty šly do opravy dva bloky jaderných elektráren. Byl to plánovaný proces, nelze jej odkládat. V souladu s tím budeme mít v systému o něco menší kapacitu než dosud.

Druhým jsou dvě ostřelování z dnešní a minulé noci, které způsobily poškození některých energetických zařízení, zejména několika tepelných a vodních elektráren.

A třetím faktorem je poměrně vysoká teplota vzduchu, která se očekává zítra a celý příští týden až do +32, například v Kyjevě. To znamená, že spotřeba vzroste díky intenzivnějšímu používání klimatizačních systémů.


Pražská hospoda: O víkendu jsme se při procházce stavili na pivo v blízké hospodě. Zapovídali jsme se trochu s číšníkem o tom, zda a kde budeme volit.

"Hlavně, jestli už máte vybráno," zajímala jsem se.

"Mám, přemýšlím o Filipu Turkovi."

"Tak to jsme dva!", odpověděla jsem vesele.

No jasně! Kampaň sleduji a znám všechny výtky, které proti němu směřují. Ale když vidím, jak testosteronem nabušený nekorektní motorista irituje doslova všechny kolem, musím se smát. Všichni ti přechytralí, slizcí panáci jenom zírají, kdo to mezi ně spadl. Na tohle nemají odpověď. Protože žádná není! Jak taky chcete konkurovat vůni benzínu a kvalitních doutníků? A čím? Normou Euro 10, směrnicí o šmírování veškeré komunikace a emisními povolenkami na život samotný? Nenechte se vysmát.

Za všechny ty Green Dealy, za všechny ty trapné euronormy, za všechny ty diskuse, jestli vůbec smíme provozovat jadernou elektrárnu, za tu hloupou energetickou politiku, za ten nesmyslný přístup k migraci... za to, jak z nás všech pořád a neustále děláte pitomce, za to vám to teď spočítám. S chutí tam hodím hlas pro Filipa Turka. A dívala jsem se na kandidátku, mám dva kroužky, tak ten druhý dostane Vladimír Pikora.


Lidovky: Jak fungovala tajná Epsteinova síť? Zneužívaná dívka měla miliardáři vodit další modrooké blondýny...


Richard Perman: Saúdská Arábie se nezúčastní mírové konference o Ukrajině, která se bude konat ve dnech 15. až 16. června ve Švýcarsku, vzhledem k tomu, že na ní nebude zastoupeno Rusko, uvedla v neděli německá tisková agentura DP.


Gruzie: Několik desítek maskovaných lidí zaútočilo v sobotu večer na kancelář opoziční strany Sjednocené národní hnutí na Kakheti Highway v Tbilisi. útok trval více než půl hodiny. Účastnila se ho až stovka útočníků. Byla poškozena fasáda kanceláře, rozbité sklo a poškozeno vybavení. Útočníci byli ozbrojeni kameny, holemi a dřevěnými kopími. Pravidelně byly slyšet výstřely. Policie dorazila na místo asi o hodinu později, ačkoli ústřední kancelář ministerstva vnitra je jen tři kilometry daleko. Kampaň za zastrašování odpůrců ruského zákona opět nabrala na obrátkách. Na ulicích se začala objevovat obscénní graffiti a politici a aktivisté opět začali hlásit obnovení výhružných telefonátů.5 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Jun 04

Pište dál. Čteme to.

Like

Guest
Jun 03
Rated 5 out of 5 stars.

Není to veselé, ale každý den potěší, že je tu někdo normální se selským rozumem... Honza

Like

Guest
Jun 03
Rated 5 out of 5 stars.

Děkuji za zajímavou "náhradu" blogu p. Macka. Obzvláště páteční díl byl výživný 🙂 Petr S.

Like

Guest
Jun 03
Rated 5 out of 5 stars.

Díky, super 😎🍀

Like

Guest
Jun 03
Rated 5 out of 5 stars.

😉

Like
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page