top of page

Středeční větičky 03.07.2024

 

Ladik Větvička - Hovory z Lán

3. červenec v dějinách:


  • V roce 1854 se narodil Leoš Janáček, moravský hudební skladatel: „Z vlastního nitra růst, přesvědčení se nezříkat, neplahočit se za uznáním, ale vždy svou hřivnou přispívat, aby zkvétalo to pole, jež mu usouzeno.“

  • V roce 1962 poslal československý soud Vladimíra Škutinu do vězení za větu, že prezident Novotný je vůl. Toto později vylíčil v knize Prezidentův vězeň.


SOSP: Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali ti, kteří tady nežijí. „Dokonce vládní návrh počítá s tím, že ten volič v zahraničí ani neumí česky,“ upozorňuje ústavní právník Zdeněk Koudelka. „Je zde nijak neskrývaná snaha zvýšit vliv v cizině žijících občanů na dění u nás, a to jen proto, že se to některým politickým stranám hodí; jinak to žádný racionální ani logický důvod nemá.“

„Tento zákon totiž není pouze o jiném názoru na nějaký problém, tento zákon je o rozbití základního ústavního pilíře demokracie – volby samotné. Pokud budou kolegové ctít slib, který dali, nemohou pro korespondenční volbu, která je protiústavním rozbitím základních pilířů volebního práva – tajnosti, přímosti a svobody, tedy proti zájmům nás všech, nikdy zvednout ruku.“


iDnes: Maďarský premiér Viktor Orbán v Kyjevě vyzval k uzavření příměří, které by mohlo urychlit zahájení mírových rozhovorů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj trval na tom, že Ukrajina a celá Evropa potřebují spravedlivý a trvalý mír, a naléhal na pokračování vojenské pomoci.


iDnes: V Karlových Varech byla představena olympijská nástupová kolekce. Její autor, návrhář Jan Černý, dopředu sliboval, že půjde o dílo, jaké nemá v Česku obdoby. Své slovo dodržel.

Ano, dodržel, něco tak odporného bych se na sebe styděl vzít i do koupelny. Hlas lidu z diskusí: Opakovaná lež se pravdou nestane. Ty hadry jsou hnusné a nijak nesouvisí s Českou republikou… A není to ani zajímavé. Je to proste jen hnusné.


Marian Kechlibar: S určitým temným zadostiučiněním sleduji, jak se ministerstvo vnitra a jemu podřízená policie zaplétají do dalších a dalších lží kolem masakru na FF UK. “Hledali jsme sebevraha, ne vraha!” – sprostá lež. “Nemohli jsme se podívat na kamerový záznam!” – sprostá lež. “Nevěděli jsme o nákupu střeliva!” – protože vás ani nenapadlo se podívat do databáze, kterou jste měli k dispozici. Kdo ví, co ještě vyjde najevo. Naštěstí, ale opravdu naštěstí, nemají Rakušanovi lidé k dispozici žádný právní nástroj, s jehož pomocí by informace o selhání PČR mohli potlačovat. Třeba pod pláštíkem dezinformačního zákona, což byla věc, kterou MV výrazně prosazovalo. Máme tedy jisté vyhlídky na to, že pravdu se nakonec dozvíme celou.

Prosím ještě jednou o krátkou meditaci na toto téma. Lidé, kteří chtěli regulovat toky informací u nás a určovat, co si přečteme a co ne, se při první závažnější krizi sami pustili do šíření dezinformací, aby zakryli svoje chyby.


Petr Hampl: Je mnohem lepší, aby pivovar patřil zahraniční korporaci, vařil mizerné pivo a vytvářel pro své zahraniční vlastníky zisk 3,20 na litr než aby zůstal v domácích rukou, vařil skvělé pivo a vytvářel zisk pouhých 80 haléřů na litr.

To napsal předevčírem na svůj twitter Miloš Nový, poslanec za TOP09 a místopředseda rozpočtového výboru parlamentu. Tedy jeden z nejvýše postavených lidí rozhodujících o hospodářské politice. Aby nedošlo k omylu – nepsal o mizerném pivu, protože jediným měřítkem kvality je podle něj zisk. Vysoké zisky rovná se skvělé pivo. Obávám se, že to potvrzuje, že ti lidé nejsou jenom pouze zkorumpovaní. Samozřejmě, že zkorumpovaní jsou. Ale oni tomu i věří! Oni upřímně věří ideologii, že korporátní zisk je nejvyšším měřítkem dobra. A že je lhostejné, jak ten zisk vznikne a co se pak s těmi penězi stane.


Jaroslav Štefec: Vzkaz pro paní Černochovou: Nákup F-35 je regulérní trestný čin, veřejná defraudace minimálně půl biliónu korun v déledobém horizontu. Lžete o jeho "fantastickém" přínosu pro bezpečnost ČR, lžete o tom, jak "skvělý" je to deal pro českou armádu, a jaký přínos pro český průmysl. Co že tam budeme vyrábět? Jednu mřížku do výstupu motoru o velikosti čokolády!? Nemáte co dělat v politice, natož na postu ministra obrany za situace, kdy se v Evropě schyluje ke skutečné a nefalšované válce, na jejíž přípravě a rozdmýchávání se navíc vy osobně podílíte. Doufám jen, že umíte natolik dobře anglicky, abyste pochopila, o čem se to v americkém kongresu mluvilo. A jakou blbku jste ze sebe udělala podpisem smlouvy o nákupu tohoto létajícího šrotu, kterého se americká armáda s potěšením zbaví.

9 comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Convidado:
03 de jul.

Vypadaji jako my ,ale nemuzou a nejsou jako my..Delaji nam vzdy nejhorsi..

Kde je utocnej plukovnik a bagr na polycejni dezinformacni lzi.

Curtir
Convidado:
03 de jul.
Respondendo a

K. sice napsal vo lzich ,ale neuved zadny fakta.

Hlidaci vzdycky zaslouzi zavrit do vezeni a zahodit klic. Hlidat je,je zbytecna pitomost.

Curtir

Convidado:
03 de jul.
Avaliado com 5 de 5 estrelas.

1

Curtir

Convidado:
03 de jul.
Avaliado com 5 de 5 estrelas.

🤗

Curtir

Convidado:
03 de jul.
Avaliado com 5 de 5 estrelas.

děkuji

Curtir

Convidado:
03 de jul.
Avaliado com 5 de 5 estrelas.

👏👏👏

Curtir
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page