top of page

To je valka, pi...

V nadpisu ani v tady v tym perexu pry nesmim použivat slova, kera možu byt v cizokrajnych zemich (to je všecko mimo Ostravsko) považovana za neslušna, sprosta, ba mnohdy aji vulgaritni.


Ale tady v textu už možu. Takže: "To je valka, pičo!" vyhrknul Helmut v okamžiku, kdy zme v Mukačevu vystupili z vlaku a vstupili zme do legendarniho pivovara pod věhlasnym mukačevskym hradem, postavenym Maďarama.


Cela knajpa byla narvana, lidi do sebe v gumovych rukavicach cpali obrovske hamburgery, baby se ladovaly palačinkama plněnyma husim sadlem a prasečima škvarkama a děcka žraly taštičky s marmeladu polete rozpuščenym maslem.


Jedini chlopi v cele knajpě zme kromě kulhaveho čišnika byli my, synci z Česko-Slovenska, keři zme podle slov našich protektoratnich představitelu ve valce s ruskym imperyjem. Ukrajinšti chlopi su totiž schovani doma, aby je nelapla odvodni komisa, nebo v Česko-Slovensku, anebo někeři, keři měli smulu, na frontě.


Vic k temu nemam co dodat. Ať už fandite Rusku nebo Ameryce, jestli chcete pomoct obyčejnym ukrajinskym lidem, překonejte strach, kery ve vas živi medyjalni scena a překročte slovensko-podkarpatske hranice. Ocitnete se v zemi, kaj zitra už znamena včera...

Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované na tomto webu, podpořte nás. Bo samo se to nezrobi. A kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.


Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky možete přidat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPPКоментарі

Оцінка: 0 з 5 зірок.
Ще немає оцінок

Додайте оцінку
1/203
Kaj mě ještě možete najit...
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook - Black Circle
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page